Tři kola před koncem mají již sestupovou definitivu, úkolem pro zbytek nepodařené sezony bude dohrát soutěž se ctí. V ní čekají Slovan soupeři, kteří se na jaře rovněž trápí.

„S mládím jsme to přehnali, nedokázali jsme po loňské úspěšné sezoně a čtvrtém místu zareagovat na odchody klíčových hráčů do Rakouska; to ani po poučení z podzimu," líčil první dojmy po definitivě dnes již bývalý trenér Richard Zeman. Toho střídá u kormidla exždírecký Miroslav Plíšek, jenž byl z lavičky Tatranu odvolán v polovině dubna.

Mezi herní výkonností na podzim a na jaře vidí však Zeman velký rozdíl. „Stojím si za tím, že na podzim jsme uhráli tolik, kolik jsme mohli. Získali jsme třináct bodů, v žádném zápase jsme body neztratili," upozornil kouč Zeman.

To se prý pak stávalo často v odvetách. „Na jaře nám naopak uniklo spoustu bodů, velkým dílem to bylo kvůli nezkušenosti," tvrdí Zeman.

SMOLNÉ ZTRÁTY NA HŘIŠTÍCH FAVORITŮ

Ztráty prý začaly už v prvních dvou venkovních utkáních v Polné a na hřišti Vrchoviny po remízách 1:1. „Vrcholem pak byla remíza v Tasovicích, kde jsme výhru ztratili hloupě a naivně v nastaveném čase," posteskl si.

Malá výtěžnost přišla prý i doma.

„Proti Pelhřimovu jsme byli lepší, měli více šancí. Jenže zase to skončilo 1:1. V derby se Žďárem jsme museli vyhrát a remízu ztratili až v závěru, minimálně bod jsme měli přivézt i z Uherského Brodu, kde jsme většinu zápasu byli lepším týmem."

Právě tyhle ztracené zápasy Havlíčkovu Brodu zamezily v tom, aby mohl ve finiši zabrat s přijatelnými soupeři a pokusit se divizi udržet na poslední chvíli.

V posledních kolech totiž čeká Slovan Stará Říše, Přerov (oba týmy získaly na jaře jen devět bodů) a Ždírec, který jich uhrál jen pět.
„Při jiné konstelaci bychom možná mohli hrát o záchranu až do úplného konce," uzavírá Zeman.