Šlágr o první místo skončil dělbou bodů

Vysočina – Na samotné špici krajského přeboru se po šlágru 20. kola krajského přeboru nic nezměnilo. Fotbalisté druhé Bystřice remizovali s vedoucím Humpolcem, jehož náskok tak zůstal jednobodový.

9.5.2018

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

PELHŘIMOV – JAROMĚŘICE 9:0
V zápase nebylo brzy co řešit. Hosté nebyli horší o tři, ale o několik tříd. Skóre otevřel už v 6. minutě Mazanec. Poté zvýšil tečovanou střelou z vápna Vejsada, po hlavičce Šimka to bylo ve 25. minutě 3:0. Demolice hostů pokračovala dál až na poločasových 7:0. Po přestávce už se jen dohrávalo, potupu bezbranných hostů završil dvěma góly Mazač.

Góly: 6. Mazanec, 18. Vejsada, 25. Šimák, 31. D. Poul, 36. a 40. Vlk, 39. Rážek, 48. a 58. Mazač. Rozhodčí: Krondráf. Pelhřimov: Dvořák (46. Sochor) – Vejsada, Chadim, Šimák, Homolka – D. Poul, Jeřábek – Vlk, Rážek, Mazač – Mazanec. Jaroměřice: Ošmera – Kurtin, Menčík, Pachr, Svoboda – Rygl, Netrda, Křivánek, Stejskal – Dúcký, Vozár. Nejlepší hráči: Rážek, Vejsada, Vlk.

BYSTŘICE – HUMPOLEC 2:2
Začátek šlágru kola se odehrával jasně v domácí režii, jenže Kříž v brance hostů doslova čaroval. Po dvou tutovkách měli Padrtka se Sodomkou, ale pokaždé ztroskotali na strážci hostující svatyně. Udeřilo tak na druhé straně, po rychlém brejku Pikl překonal Mrňouse – 0:1. Po změně stran se hrálo nahoru dolů, ale góly padaly až v závěru zápasu. V 75. minutě po závaru vyrovnal Padrtka, jenže o sedm minut později centroval od poloviny hřiště Pikl a míč k překvapení všech skončil za zády gólmana Mrňouse – 1:2. Bystřice okamžitě vrhla všechny síly do útoku a v 86. minutě byla odměněna, když Radek Sklenář prostřelil hostujícího gólmana a zařídil, že souboj dvou největších kandidátů postupu do divize skončil nerozhodně.

Góly: 75. Padrtka, 86. R. Sklenář – 32. a 82. Pikl. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 4:5. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Bystřice: Mrňous – R. Sklenář, Šponar (61. Samek), Vařejka, Mezník – Blaha, Padrtka, Smolík, Malý – Sodomka, Adamec (80. Čech). Humpolec: Kříž – Pecha, Alt, Nermut, Dalík, Maršík, Pikl, Šerý, Kopic (79. Málek), Skryja (61. Štěpán), Podoba (85. Soukup). Nejlepší hráči: Padrtka, R. Sklenář – Pikl.

SPEŘICE – SAPELI POLNÁ 5:2
Velké šance, které si domácí do přestávky vytvořili, ale trestuhodně neproměnili. O vedení se tak postaral ve 36. minutě hlavičkující Fukan. Do druhé půle Speřice vstoupily dobře a už ve 47. minutě zvýšil Vlček na 2:0. Když byl vzápětí vyloučen Szabó, nevpadalo to s hosty dobře. Běžela však 56. minuta a Polná z ničeho nic kopala penaltu, kterou zkušený Dvořáček s jistotou proměnil. Drama se však nekonalo, domácí našli odpověď. V 58. minutě upravil Vlček na 3:1 a další trefy přidali Fukan a Martin Pohan ml. Hosté pak už jen korigovali.

Góly: 36. a 65. Fukan, 47. a 58. Vlček, 84. Martin Pohan ml. – 56. Dvořáček (PK), 87. Navrátil. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (49. Szabó). Diváci: 120. Poločas: 1:0. Speřice: Žáček – Boček, Jiří Holenda st. (85. Krejčí), Honzárek, Štěpánek – Vlček, Jančík, Jiří Holenda ml., Kovář (46. M. Sadský, 61. Eremiáš) – Martin Pohan ml., Fukan. Sapeli Polná: Rezničenko – Kozojed (53. Mašek), Tržil, Reiterman, Matějíček – Boháček, Varhaník (85. Padrnos), Dvořáček, Navrátil – Špendlíček (56. Fišer), Szabó. Nejlepší hráči: Jančík, Jiří Holenda ml., Vlček.

PŘIBYSLAV – KOUTY 3:2
Laxnost Přibyslavi dokázali hosté potrestat vedoucí brankou. Pak se ale parádně trefil Krčál z dvaceti metrů. Jenže Přibyslav opět hrála chodící fotbal, což potrestal Cejpek. Domácí i přes svůj pohodlný přístup měli tři velké šance, které zahodil Vostál. Ovšem hosté také a navíc nastřelili tyč. Ve druhé půli se domácí snažili s výsledkem něco udělat a v 80. minutě jim k tomu napomohl Roušar, který si nešťastně srazil centr do vlastní brány. Tři body pak vystřelil domácím Krčál.

Góly: 29. a 83. Krčál, 80. Roušar (vlastní) – 16. Coufal, 42. Cejpek. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Přibyslav: Pazderka – Vopršal, Eis, Votava, Vykoukal (87. Bačkovský) – Pospíchal, Krčál, Korel, Adamec (67. Flekal) – Vostál (78. SIbera), Pochop. Kouty: Stýblo – Štveráček, Havelka, Neumann, Roušar – Coufal (68. Semrád), Navrátil, Cejpek, Vařejka – Tenkl, Navrkal. Nejlepší hráči: Krčál – Cejpek.

CHOTĚBOŘ – NOVÁ VES 1:0
V první půli se hrál vyrovnaný zápas, kdy se dočkali vedení domácí, a to ve 41. minutě. Po pěkné křídelní akci Hlaváčků tečoval balon do sítě Dvořák. Po změně stran měli domácí několik šancí, ale nepodařilo se je proměnit Hanouskovi, Dvořákovi, Somerauerovi a ani Ďoubalovi. Nová Ves se prezentovala jednou střelou z dálky. K dispozici měla i pár standardek, ale z nich žádné vážné nebezpečí nepřišlo. A tak si těsné a zasloužené vítězství vybojovala Chotěboř.

Gól: 41. Dvořák. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Chotěboř: Dobrovolný – Keller, Čáp, Jan Hlaváček – Bělovský, Martin Somerauer, Dvořák, Jiří Hlaváček – Hanousek, M. Odvářka (90. Ďoubal), F. Janda (77. Koutný). Nová Ves: Fuksa – Havlík, Kuchta, Krejčí, J. Starý (66. Komínek) – Josef Šandera, Jan Nečas, V. Novotný, F. Nečas – Jan Šandera, M. Novotný (85. Jakub Nečas). Nejlepší hráči: Hanousek, Dvořák – Fuksa.

V. MEZIŘÍČÍ B – LEDEČ 4:1
Ostrý start do utkání orámovaly dvě brankové situace z úvodní čtvrthodiny zápasu. Rezervu Velkého Meziříčí dostal do vedení už ve 4. minutě Vlk, o deset minut později ale vyrovnal z pokutového kopu hostující Jan Pešek. Rozhodující fáze utkání přišla zkraje druhého dějství. Vedení vrátil domácímu celku ve 49. minutě Mužátko. Už na rozdíl dvou branek zvýšil o čtyři minuty později Crkal, na konečných 4:1 pak v 61. minutě uzavřel Pech. Svěřenci trenéra Petra Munducha tak proti čtvrtému celku tabulky vybojovali pro záchranu nesmírně cenné a důležité tři body.

Góly: 4. Vlk, 49. Mužátko, 53. Crkal, 61. Pech – 14. J. Pešek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 1:1. V. Meziříčí B: Simandl – Kafka, Svoboda, Dufek (73. Hlávka), Malec, Krčál (42. Mužátko), Crkal, P. Pokorný, Polanský, Pech (85. Halámek), Vlk. Ledeč n. S.: Beránek – Žemlička, F. Gramer, Nepovím, Karel, Vodička, Trpišovský, Toula, J. Pešek, P. Pešek (55. Kuja), Martinek. Nejlepší hráči: Crkal, Vlk, Pech.

OKŘÍŠKY – KOŠETICE 0:1
Domácí měli po celý poločas územní převahu, ale nevyužili šance. Po návratu z kabin se obraz hry nezměnil a Košetice hrozily z rychlých protiútoků. V 63. minutě utekl Starý a nedal Fialovi šanci. A to ještě potom domácí gólman zlikvidoval únik Vejsady. Okříšky se do šancí moc nedostávaly, jelikož obrana soupeře pracovala dobře. Tůma a Zeman nedotáhli akce do konce a Ryšavý z přímého kopu mířil těsně nad.

Gól: 63. Starý. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Tekal (73. Němec), Dočekal (61. Bulant), Dubský, Dočkal, R. Ryšavý, Zeman, F. Rampír, Tůma, Binka, M. Mašek. Košetice: Jíša – Kordík, Skořepa, Suk, Hanousek, Marek (60. F. Kubů), Bartoška, Vejsada, L. Kubů (89. Vlk), Duba (90+1. Kuba), Starý. Nejlepší hráči: Dočkal – Hanousek, Starý.

9.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč

Obchodní zástupci referent zahraničního obchodu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - samostatnost, pečlivost, ochota učit se, - komunikace se zahraničními zákazníky a s výrobou, kalkulace nabídek, koordinace výrobních zakázek, péče o zahraniční i tuzemské zákazníky, výstupní kontrola zboží, - prac. poměr na 2 roky s možností prodoužení, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Hamerník s.r.o. - provozovna, 583 01 Chotěboř. Informace: Irena Minaříková, +420 724 205 084.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 23 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí pracovník živočišné výroby - dojič/ka, stájník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: prac. doba PO-NE 2:00 - 8:00 a 14:00 - 20:00 hodin (den práce, den volno), Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Agromilk, družstvo vlastníků, 582 91 Světlá nad Sázavou. Informace: Bohuslav Císař, +420 724 757 695.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 18 100 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti laboratorní technik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SOU, SŠ vzdělání výhodou, praxe v oboru kvalita ve stroj. (nejlépe automob.) prům. výhodou, AJ - základní úroveň výhodou, trpělivost, přesnost, komunikativnost, zručnost, flexibilita, kreativita, - řešení problémů s kvalitou dílů, příprava vzorků destruktivní a nedestruktivní metodou, spolupráce s QC a ost. odd. , Osobní kontakt možný po předchozí tel. dolmuvě.. Pracoviště: Futaba czech, s.r.o. - pracoviště, Baštínov, č.p. 130, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Markéta Bartáková, +420 569 496 415.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 25 000 Kč

Hlavní stavbyvedoucí stavbyvedoucí - koordinátor stavebních prací. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SŠ nebo VŠ vzdělání stavebního oboru, praxe, - komplexní řízení přidělené stavby (koordinace profesí na stavbě), komunikace s dodavateli, zajišťování stavebních materiálu, vedení příslušné dokumentace, Tel. nebo osobní kontakt v prac. dny 6-13 hod.. Pracoviště: B e h o spol. s r. o., 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Jana Křesťanová, +420 561 202 020(021,022).

Posledních několik let se malí návštěvníci havlíčkobrodské knihovny mohou zúčastnit prázdninového výtvarného tvoření.