Utkání nabídlo konfrontaci nejlepšího týmu jara proti produktivnímu mužstvu z posledních zápasů. Havlíčkobrodský Slovan totiž v předchozích dvou utkáních nastřílel svým soupeřům úctyhodných deset gólů.

BYSTŘICE – H. BROD 2:0

Aktivněji začali hosté. Ve dvou šancích se ocitl Slanař. V té první využil zaváhání obrany a postupoval sám na Hlavoňka, jenomže si míč ukopl. Ještě větší příležitost měl po propadnuté standardce na zadní tyč, ale z ideální pozice branku netrefil.„Na hráčích byla patrná únava, rozjížděli jsme se pomalu,“ uznal domácí kouč Karel Fencl.

Jeho svěřenci udeřili z nevinné akce. Prášil si zády k brance zpracoval míč a Šnobl ho podkopl. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Zbytovský. Poté přišla bystřická série standardních situací, které ale spolehlivě likvidoval výborný Adamec. Ten měl i štěstí, když Illkova střela jen těsně minula růžek jeho branky.

Druhé dějství se hrálo na dvě poloviny. Rozhodčí totiž musel v 70. minutě kvůli průtrži utkání na chvíli přerušit. Po návratu na hrací plochu, která byla pod vodou, se domácí dočkali pojistky a opět z penalty. Tentokrát Hübner zkosil pronikajícího Krošláka.

„Tahle penalta byla stoprocentně, o té první bych ale polemizoval,“ řekl havlíčkobrodský kouč Stanislav Duben. Bystřice se poté dostala ještě do několika slibných příležitostí, ale Špatka a ani Prášil svoje gólovky trestuhodně nevyužili.„Pořád jsou ve hře pasáže, kdy se nám vůbec nedaří,“ vytkl svému týmu Fencl. Jinak ovšem považoval výhru za zaslouženou.„Byli jsme lepší, fotbalovější a soupeře jsme v podstatě do ničeho nepustili,“ dodal bystřický kouč.

Jeho protějšek Duben byl ovšem jiného názoru. „Neříkám, že Bystřice nevyhrála zaslouženě, ale při některých našich příležitostech měla dost štěstí,“ podotkl trenér Slovanu.

Havlíčkovu Brodu tak skončila příznivá série, ve které nastřílel svým soupeřům ve dvou zápasech dohromady deset gólů.„Chtěli jsme navázat na dobré výsledky, ale neřekl bych, že jsme dneska propadli. Bystřice má kvalitní mužstvo, navíc jsou v něm individuality, které umí zápas rozhodnout,“ dodal trenér Duben.

Góly: 19. Zbytovský (PK), 75. Illek (PK). Rozhodčí: Beneš. ŽK: bez karet. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Bystřice: Hlavoněk – R. Sklenář (60. Hrubeš), Vícha, Chocholáč, Mitáš – Špatka, Zbytovský, Illek, Krošlák (80. Zítka) – Prášil, Horák. H. Brod: Adamec – Semrád (60. Hübner), Novotný, Halamka, Šnobl – Slanař, Kunc, Berky, Hejkal (46. Körber) – Adam (69. Petřík), Šimoníček. Nejlepší hráči: Prášil, Horák – Adamec.