Ten svůj tým v prvním poločase několikrát podržel, hlavně chycením pokutového kopu.

ŠTOKY – MÍROVKA 0:3

Štokům nevyšel vstup do utkání. Ve čtvrté minutě utekl domácím bekům Kaplan, který poslal míč podél gólmana Exnera a s dorážkou si poradil Bradáč. Do konce prvního poločasu byli sice domácí nebezpeční, ale buď je vychytal Beděra nebo stříleli hodně nepřesně. Gólman Mírovky se blýskl především chycením pokutového kopu, který zahrával Žila. Po přestávce domácí nastřelili tyčku a hned z protiútoku je potrestal Lacina. Potom se ještě vyznamenal Beděra při trestném kopu domácích, ale fotbalovou lahůdku na druhé straně předvedl Semelka, který se trefil ze třiceti metrů „angličanem". Mírovka potřetí v řadě dohrávala zápas v deseti, když se nechal vyloučit stoper Rázl.
Góly: 4. Bradáč, 55. Lacina, 80. Semelka. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (62. Rázl). Diváci: 126. Poločas: 0:1. Štoky: Exner – Miksa, Kunc, Gleixner, Stehlík – Havel, A. Dáňa, Holík, Prokš – Lóži, Žila. Mírovka: Beděra – Rázl, Netopilík, Zacha, Martínek – Semelka, Lacina, Němec, Freundenreich – Bradáč, Kaplan.

CHOTĚBOŘ B – LÍPA 4:1

Druhé okresní derby v tomto kole I. B třídy se odehrálo v Chotěboři, kde tamní rezerva hostila Lípu. Po vyrovnaném začátku utkání, začali góly padat až po přestávce. Domácí poslal tři minuty po přestávce do vedení Krédl a po něm zvyšoval Chlad na 2:0. Lípa utkání zdramatizovala po třech minutách, kdy se podařilo snížit Miklisovi. Hosté dlouho pomýšleli na dobrý výsledek, vsadili vše do útoku, jenže vyrovnání se nedočkali. Za to je domácí v samém závěru utkání dvakrát potrestali z brejkových situací. To se prosadil Češík a podruhé Chlad.
Góly: 48. Krédl, 54. a 89. Chlad, 85. Češík – 57. Miklis. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 0:0. Chotěboř B: Dobrovolný – Fiala, Čapek, Málek, Tůma – Krédl (63. Češík), Běloušek, Kohout (79. Janda), Chlad – Ondráček, Doležal (82. Ledvinka). Lípa: Pešák – Šimek, M. Prokš, Sláma, Vašák – Fejt, Kříž, Havel (74. J. Prokš), Špiňar – Kutlvašr, Miklis.

TIS – BUDÍKOV 4:3

V Tisu o gólové hody není nouze. I v předehrávaném jarním kole viděli diváci sedm gólů a těsné vítězství domácího celku. Tis měl do zápasu raketový start. Do vedení šel ve třetí minutě zásluhou Miřátského, a ten samí hráč o deset minut později zvyšoval už na 2:0. Jenže tento výsledek domácí ukolébal a ve 23. minutě svítil na ukazateli už stav 2:2. Nejdříve snížil po čtvrt hodině hry Trecha a o vyrovnání se postaral zkušený Grant.

Po přestávce zase byli aktivní domácí. V 63. Minutě uzavřel hattrick Miřátský a dvougólové vedení Tisu vrátil Zezulák. Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem svým druhým gólem budíkovský Grant. „Je škoda, že jsme si zápas zkomplikovali neproměňováním šancí. I v deseti jsme chtěli vyhrát, hráči ukázali charakter a zaslouženě jsme vyhráli," řekl hrající trenér Tisu Miloslav Kozlík.
Góly: 3., 13. a 63. Miřátský, 71. Zezulák – 15. Trecha, 23. a 85. Grant. Rozhodčí: Burza: ŽK: 0:3. ČK: 1:0 (42. Mareš). Diváci: 50. Poločas: 2:2. Tis: J. Sojka – Vala, Mišta, Bárta, Mareš – Vacek (71. Šiška), Rosecký, M. Kozlík, P. Sojka (78. Sládek) – Zezulák, Miřátský (68. Krajíček).

HERÁLEC – ČERNOVICE 2:6

Hosté šli v Herálci do vedení v sedmé minutě, kdy se prosadil Š. Paclík. Na jeho trefu dokázal o chvíli později odpovědět Král.

Jenže hra domácích se po přestávce úplně rozpadla a Černovice utekli až na 5:1. Potom sice snížil Moravec, ale v poslední minutě dokončil hattrick hostující Vlach.
Góly: 16. Král, 85. Moravec – 7. a 83. Š. Paclík, 56., 76. a 90. Vlach, 62. Míka. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Herálec: Nermut – Med, Paclík, L. Stojan, Hrala – J. Stojan (72. Ulrich), Pátek, Kohout, Král – Vašák, Filínský (62. Moravec).