Druhá polovina I. A třídy je totiž tak našlapaná, že hned mezi pěti týmy je rozdíl ve skóre nebo o jediný bod. Na dostřel jsou pak další dva týmy, které před početnou skupinkou pěti pronásledovatelů mají náskok čtyř bodů.

„Jen se potvrzuje, že tato soutěž je velice vyrovnaná. Každý může porazit každého, nebo každý prohrát s každým,“ prohlašuje ledečský trenér Miloslav Kafka. „Přetahovaná o záchranu bude až do konce soutěže. Prakticky pět až osm týmů může klidně spadnout,“ tvrdí Kafka.

Zbytečné ztráty doma

I když se Kovofiniš po zpackaném začátku jara, kdy se dokonce ocitl na samém chvostu, začíná zmáhat, ke spokojenosti mají v Ledči ještě přece jen daleko. „Devět bodu se získalo, to je samozřejmě dobré, ale mělo jich být dvanáct. Mrzí mě ztráta s Přibyslaví, když jsme nedokázali potvrdit body z Dobronína a hlavně v domácím utkání s Dlouhou Vsí,“ konstatuje Kafka.

Podle něj už by měli ledečští fotbalisté složit reparát před domácím publikem. „Pokud jednou vyhrajete, jednou prohrajete, tak to nic neřeší. Musíme konečně potvrdit body zvenku a Žirovnici porazit. Každé zaváhání by nás totiž mohlo mrzet,“ má jasno šéf lavičky Kovofiniše.

Žirovnice je jedním z týmů, se kterým by Ledeč rozhodně neměla na domácím trávníku ztrácet. V tabulce mají Žirovničtí náskok před Kovofinišem pět bodů.

„Soupeř hraje kombinační fotbal, což by nám mohlo vyhovovat. Jsou ovšem nesmírně důrazní v koncovce, na což si musíme dát pozor. Hráči musí na hřišti nechat úplně všechno, jedině tak uspějeme,“ zakončuje Kafka.