Na Losy přijede v rámci 12. kola divize D ambiciózní Hodonín s ostříleným exligovým trenérem Františkem Komňackým, který se může pyšnit získanými mistrovskými tituly v roce 2004 s Baníkem Ostrava a o dva roky později ve slovenské Corgoň lize s Ružomberkem. V sezoně 2012/13 působil na lavičce FC Vysočina Jihlava.

Oba nedělní soupeři se nacházejí na opačných pólech tabulky. Domácí Slovan se krčí se sedmi body na posledním místě, naopak Hodonín se s třiadvaceti body dělí o pozici lídra se Starou Říší. „Když se podíváme na tabulku, tak víme, kde se oba týmy nacházejí, proto v Havlíčkově Brodě musíme pomýšlet na tři body," má před zápasem jasno hodonínský trenér František Komňacký. Jenže ten nemá na své první vystoupení s týmem z Havlíčkobrodska dobré vzpomínky, protože se ždíreckým Tatranem v hlineckém azylu jeho tým prohrál 3:1. „Na zápas si dobře vzpomínám, nevyšel nám především druhý poločas. Chyběla nám při venkovních zápasech agrese, vůle, ale věřím, že jsme se z toho už poučili," říká Komňacký.

Komňacký: Divize pro mě nebyla šokem

Slovan potřebuje nutně bodovat, ale proti tak silnému protivníkovi může jen získat. „Za Hodonín taky hrají jen lidi. Je to zápas s lídrem a protřelým trenérem, který má navíc reprezentační zkušenosti v roli asistenta. Je to pro nás samozřejmě obrovská motivace," přiznává domácí kouč Richard Zeman. Jeho tým v posledním vystoupení prohrál sousedské derby v Pelhřimově 2:0 a se stejným kádrem půjde do boje i v neděli. „Takový kádr mám prostě k dispozici. Nemá cenu se opakovat, hráči, kteří jsou zraněni, mají zdravotní problémy dlouhodobějšího rázu. My víme, že Hodonín má v posledních zápasech přesvědčivé výsledky, ale taky dokázal klopýtnout se Starou Říší a se Ždírcem, takže se mezery v jejich hře najít dají. Pokud se hráči vydají ze všeho, můžeme pomýšlet na dobrý výsledek," má jasno Zeman. Poznatky o Havlíčkovu Brodu má i hostující trenér. „Domácí mají velice mladý tým, který určitě bude zdobit nasazení, bojovnost, elán a energie. Mají v týmu dvě osobnosti, na které si musíme dát pozor," upřesňuje Komňacký. Ten při příchodu do Hodonína určitě musel slevit ze svých požadavků na hráče. „Je to samozřejmě jiný fotbalový svět, ale já jsem v divizi s trénováním začínal, bylo to ještě v Drnovicích, takže to pro mě vyloženě šok nebyl," vzpomíná třiašedesátiletý trenér a dodává: „Hráči chodí do zaměstnání, tak na ně a na hru musí být jiný pohled. Já jsem už nepočítal, že se do fotbalu vrátím, protože jako penzistovi mi bylo dobře. Hodonín mi kdysi pomohl a nyní to beru tak, že mu chci pomoci já. Máme vytvořené skvělé podmínky, abychom mohli naše cíle naplnit."

Jestli v neděli zvítězí domácí dravé mládí nebo zkušenost Hodonína, za který nastupuje bývalý kapitán Zbrojovky Brno Tomáš Polách, se teprve uvidí. Každopádně jakýkoliv bodový zisk pro Slovan by měl cenu zlata.