To přesně předvedli fotbalisté Havlíčkova Brodu v úvodu herní přípravy na nový ročník v krajském přeboru.


Nejdříve si v neděli uřízli ostudu ve Svitavách, kterým podlehli vysoko 5:0. Ve středu večer to však napravili, Hlinsko porazili 3:0. „Jsem rád, že to kluci zvládli. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Tentokrát jsme to vzali za správný konec, doufám, že v tom budeme pokračovat i dál,“ nechal se slyšet trenér Slovanu Leoš Mitas.


Uklidnění přinesl i příchod obránců


Hlavní změna nastala i v obraně, kdy mohl Mitas počítat s plnou silou. V zadních řadách totiž už tvrdil muziku Radek Háněl a Petr Novotný. Uklidnění do středových řad pro změnu přinesl navrátilec Petr Slanař.


„Samozřejmě to není jen o těch třech hráčích, ale to, že jsou na hřišti, bylo samozřejmě na hře znát. Každopádně všichni hráči přistoupili k zápasu úplně jinak, za což je musím pochválit,“ vysvětluje nový brodský kouč.


Po nepovedeném nedělním utkání si Mitas pozval hráče na kobereček.


„Měli jsme pohovor, kde jsme si vše vyříkali. Nabádal jsem je, aby změnili přístup. Hráči si naštěstí uvědomili, že bez pohybu a nasazení to nejde. A proti Hlinsku maximálně bojovali,“ prozradil Mitas.


Možná slabina bude v útoku


Mitas ještě zdaleka nemá k dispozici kompletní kádr. „V první řadě musíme tým rozšířit,“ upozornil brodský šéf lavičky. I když se ve středečním zápase s Hlinskem dvakrát zapsal do střelecké listiny útočník Pavel Janďourek, naznačil kouč Mitas, že tam by mohla být slabina brodského týmu.


„Možná nás bude tlačit bota v útoku, určitě bych byl rád, kdyby na tento post někdo přišel. Dále musíme zapracovat na komunikaci na hřišti, která je špatná. A v neposlední řadě se musí tým více tlačit do střelby ze střední vzdálenosti. Teď prakticky nestřílíme,“ uzavírá Mitas.