Postoupit do divize. „Pro Havlíčkův Brod je krajský přebor dospělých vzhledem k ligové mládeži nízkou soutěží," říká jasně trenér Richard Zeman a dodává: „Tohle od mého příchodu říkám i hráčům. Neděláme si žádné alibi, cíl je pro nás jasný."

První dobrou trefou byl pro trenéra Zemana výběr svého asistenta. Volba padla na Tomáše Tůmu. „Chtěl jsem k sobě ambiciózního, pracovitého asistenta a Tomáš je i výrazná osobnost v kabině. Po zranění Ganobjaka odehrál i nějakých tisíc minut na hřišti, kde rovněž týmu výrazně pomohl," pochvaluje si parťáka Zeman. Pod jeho vedením si jeho tým vybojoval po podzimu devítibodový náskok na druhou Náměšť-Vicenice.

Mladíci plní, co se od nich čeká

„Určitě s takovým náskokem jsme spokojeni. Ale pořád musíme být při zemi a tvrdě pracovat. Humpolec měl loni po podzimu šestibodový náskok a nakonec nepostoupil," varuje brodský kouč.

Od prvních zápasů bylo jasné, že s postupovým cílem to v Brodě myslí zcela vážně a nenechávají nic náhodě. V prvních deseti kolech svěřenci Richarda Zemana neztratili ani bod.

„Zlomovým momentem byly výhry ve Ždírci a v Jaroměřicích. Oba zápasy byly velice těžké, ale zvládli jsme je. Oporou v nich byl právě jaroměřický Jiří Míča, který se potom na tréninku zranil a do konce podzimu nám citelně chyběl," poznamenal Zeman. Taktovky brodské hry se chopil vycházející jihlavský dorostenec David Klusák. „David byl velkou oporou, vždyť na kontě má šest gólů a sedm asistencí. Tahal naši ofenzivní činnost, hodně nám pomohl, a to si myslím, že platí i obráceně. Přišel výměnou za Ondru Berkyho, a tato výměna vyšla velmi dobře. David se nyní bude vracet do jihlavské juniorky, kde by měl zůstat i Ondra Berky. Nejpozději během února uvidíme, kdo z Jihlavy přijde," upřesnil Zeman. Ten si pochvaloval v týmu věkem ještě dorostence  Vařejku,  Kubáta a Vopršala.

„Nejvýše hodnotím obránce Vařejku, který má navíc dobrý charakter. Ve středu zálohy si své odehrál Kubát, ale má tendenci se s výkony uspokojit a některé věci podceňuje. Útočník Vopršal na sebe upozornil ve Ždírci, zazářil čtyři zápasy, ale když se mu přestalo dařit, tak se s tím nedokázal  poprat," zhodnotil mladíky čtyřicetiletý trenér. Ve většině zápasů byl oporou gólman Lukáš Kučírek, který dokázal v devíti případech udržet čisté konto.

Brodští hráči se mohou v zimní přípravě těšit na dvě soustředění. První bude podle Zemana na běžkách v Rokytně u Nového Města na Moravě a druhé bude herní v Kolesách u Kladrub nad Labem.