Soupeř z Brněnska se pohybuje aktuálně na třinácté příčce s tříbodovým náskokem právě na poslední Slovan, který tak má jedinečnou šanci dotáhnout se na konkurenta v bojích o záchranu v soutěži a odlepit se ode dna tabulky.

Na podzim měření sil těchto soupeřů vyzněl ve prospěch Rosic, které využily domácího prostředí k výhře 3:1. Rozhodnuto už bylo hned po přestávce, kdy se nejdříve do poločasu prosadil Moučka s Malatou a druhý jmenovaný hned po příchodu z kabin překonal Soukala potřetí. Výsledek korigoval střídající Němec, který byl na hřišti necelou minutu. Poslední ránu obdržel Slovan v poslední minutě, kdy byl vyloučen brodský gólman Soukal.

Z tohoto výčtu je jasné, že svěřenci Richarda Zemana mají soupeři, co vracet a určitě budou chtít plnohodnotně doma potvrdit polenský bod z minulého týdne. Právě v Polné odstartovali brodští fotbalisté jarní jízdu za záchranou v soutěži. V poločase sice prohrávali 1:0, když se ze standardní situace prosadil Hrdlička, ale sedm minut před koncem vyrovnal Matěj Vopršal. Stejný muž pak ještě v poslední minutě mohl se Štědrým strhnout vedení na stranu Slovanu.

Už v týdnu zval na nedělní „špíl" nový předseda brodského fotbalu Oldřich Mazánek:

„Chci pozvat všechny fanoušky fotbalu našeho města do hlediště stadionu. A to již tuto neděli, kdy budeme hrát o další mistrovské divizní body. Vážíme si jejich podpory, přízně a ten fotbal chceme hrát pro ně. Pro jejich zábavu a sportovní potěšení."

Zápas o šest bodů

Své si k zápasu pověděl i trenér Richard Zeman.

„Je to zápas o šest bodů. Buď se na ně dotáhneme, nebo nám v tabulce pravdy odskočí na devět bodů," řekl úvodem.

K zisku tří bodů musí dojít k určitému zlepšení oproti minulému zápasu.

„Musíme zlepšit proměňování vyložených brankových příležitostí a kompaktnost v obranné fázi, která nám tolik neladila. Myslím si, že takový zápas může rozhodnout jedna branka. Očekávám nepříjemnějšího protivníka, než Polnou. Bude to hodně vyrovnané utkání," dodal Zeman.