Rekordních 580 diváků si mnoho fotbalové krásy tentokrát neužilo a vypadalo to, že neuvidí ani jednu branku. Proti tomu ovšem byl ve druhé minutě nastavení domácí Jiří Petřík, který tak sebral hostům do té doby nadějně rozehrané utkání.

První půle mnoho vzrušení nepřinesla. Ani jednomu z týmů se nedařily útočné kombinace a především domácí navíc dělali obranné chyby. „Chtěli jsme zkusit nějaký souvislejší nápor, ten se ale nekonal," ohlédl se za první půlí domácí trenér Richard Zeman.

„Bylo v naší hře příliš mnoho chyb a bojácnosti vzít si balon. Z toho pramenilo, že jsme první poločas odehráli tak slabě a nevýrazně," dodal. Poprvé vážněji zahrozil domácí Klusák, když střílel z pětadvaceti metrů. S jeho střelou si ale gólman Holcman bez problémů poradil.

O něco více práce měl za dalších deset minut, když ve vzdušném souboji neudržel balon a mohl být rád, že na malém vápně v tu chvíli nebyl nikdo z Havlíčkobrodských. Hosté mohli udeřit ve 42. minutě. Sprintující Pochop si naběhl do vápna na centr a jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

„Nehráli jsme špatně, i když samozřejmě Brod byl o něco lepší. Čekali jsme na příležitosti – v prvním poločase jsme jednu měli, ale nepodařilo se ji využít," nechal se slyšet hostující kouč František Prchal.

Po změně stran na hřiště nastoupil o poznání aktivnější Slovan. Už po pěti minutách byl blízko gólu kapitán Novotný, jenž hlavičkoval po rohovém kopu těsně nad. V 63. minutě měl do té doby největší šanci zápasu domácí Provazník. Kubátův centr odhlavičkoval do břevna! A branková konstrukce se rozezněla zanedlouho i na druhé straně. Standardní situaci téměř z poloviny hřiště zahrával Krčál a překvapivě jeho centr místo v Kučírkově náručí skončil taktéž na břevnu domácí branky.

Za prvním gólem se následně hnal Kubát, ale v brejku přestřelil. Když pak v 85. minutě po delší odmlce zahrozili hosté, vzbudily se na hřišti i mimo něj pořádné rozepře. Při ponechané výhodě nastartoval dopředu Škacha, vtom ovšem rozhodčí odpískal faul. „Měl tu výhodu nechat. Nechci říkat, že to rozhodčí vyloženě nezvládl, ale malinko domácím připískával," dušoval se po zápase Prchal.

O vítězi utkání tak rozhodly až poslední minuty, které patřily Jiřímu Petříkovi. Ten nejprve po rohu střílel do bližší tyče a následně ve druhé minutě nastavení vstřelil jedinou branku utkání.

Po skrumáži na pomezí vápna se ujal slova a pohlednou střelou k zadní tyči rozpoutal pravou fotbalovou radost na domácí straně. „Přibyslav hrála dobře, měli jsme to s ní těžké.

V závěru jsme to strhli na svoji stranu," mohl si oddychnout Zeman. „Byl to remízový zápas, který nakonec domácí vyhráli šťastným gólem. Jen mě překvapil Richard Zeman, ale asi to k derby patří," okomentoval vyhrocený závěr zápasu přibyslavský Prchal. „Nechal jsem se unést a omlouvám se za to. I trenérovi Prchalovi. Hostující fanoušci mně sprostě nadávali celý zápas. A vulgární skandování sem prostě nepatří," poslal vzkaz a omluvu k hostující straně Zeman.

Pavel Buňat