Právě v tomto období mají rodiče jedinečnou šanci přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu ve svém okolí a zaregistrovat ho jako člena FAČR.

Stačí si vybrat pro vás nejvhodnější klub, přivést malého fotbalistu nebo malou fotbalistku na nábor nových dětí a dát jim tím možnost začít oficiálně hrát tento nejrozšířenější, nejpopulárnější a pohybově nejvšestrannější sport na světě.

V září roku 2014 proběhla tato akce v 74 klubech po celé české republice. Účastnilo se jí 11 300 dětí. Jenom v samotném kraji Vysočina proběhlo 5 akcí. Jednu z nich hostil i FC Slovan Havlíčkův Brod, kde se během dopoledne pod dohledem patronů a dvou hráčů FC Vysočina Jihlava představilo na 180 dětí!

Jako součásti této akce vznikl i projekt MŮJ PRVNÍ GÓL. Díky tomuto projektu měli možnost hráči ročníku 2007 požádat o fotbalový balíček (taška na fotbal, lahev, míč, dres, podpisové kartičky). Těchto balíčků bylo v roce 2014 rozdáno 5675 kusů. Tuto možnost mají hráči r. 2007 i na jaře 2015. Na podzim 2015 se to týká hráčů narozených v roce 2008.

Celkový počet nových fotbalistů (od 5 do 19 let) v době kampaně (září, říjen 2014) byl 9100.

Jste rozhodnuti zaregistrovat do FAČR svého malého fotbalistu nebo fotbalistku? A potřebujete vědět, jak na to?

1.Vyberete si klub ve svém okolí, viz kontakty uvedené níže.

2.Vezměte svého malého fotbalistu nebo fotbalistku a zúčastněte se náboru, který se koná v květnu 2015. Informace o přesném datu konání náboru získáte v daném klubu.

3.Ve spolupráci s klubem poté vyřiďte registrační průkaz a členství ve FAČR.

4.Na stránkách clenstvi.fotbal.cz můžete kdykoli kontrolovat, zda je členství aktivní.

5.Pokud je vše úspěšně vyřízeno, pak už svého malého fotbalistu či fotbalistku podporujte v jeho dalším fotbalovém růstu a buďte dobrým a slušným fotbalovým fanouškem.

Akce můj první gól -  http://www.mujprvnigol.cz

Krajské fotbalové svazy (KFS) a Okresní fotbalové svazy (OFS) -  http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/index.php