Naopak poslední Třebíč přibil ještě více ke dnu vedoucí Tišnov, který na Vysočině nastřílel devět branek.

H. BROD – STRÁNÍ 2:1

V prvním poločase byl brodský Slovan lepším týmem, byl aktivní na míči a po zásluze šel do vedení. Ve 38. minutě se ve vápně uvolnila „mladá puška“ Michal Polcar, který nedal Popelkovi šanci. O pár vteřin později předvedli krásnou akci Plíšek s Polívkou, míč se dostal na druhou stranu Hánělovi, který našel opět Polcara 2:0. Začátek druhého poločasu vystrčili růžky i hosté, po nastřelené ruce ve vápně snížil Valenta z pokutového kopu. V poslední půlhodině byl Slovan opět aktivnější, ale na výsledku skóre se už nic nezměnilo, díky dobrým zákrokům brankáře Popelky.

Góly: 38. a 39. Polcar – 61. Valenta (PK). Rozhodčí: Slováček. ŽK: 4:2. Diváci: 90. Poločas: 2:0. H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda, Berky, Polívka – Bartok, Prchal, Jaroslav Kubát, Štědrý (85. D. Henek) – Polcar (76. Karlík), Háněl. Strání: Popelka – Miklovič, Palík, Čaňo, Valenta – Gardian (68. Mimochodek), Sedláček, Fruhauf (30. Jaroněk), Sinica – Crla, Pilka. Nejlepší hráči: Polívka, Plíšek – Popelka.

TŘEBÍČ – TIŠNOV 0:9

Hosté do zápasu vlétli a hned zkraje otevřel skóre Sodomka. V 6. minutě byl tentýž hráč ve vápně stažen Gualanem, ale penaltu kapitána Bubeníčka zlikvidoval Procházka. Lídr pokračoval v náporu, další dvě branky přidal Švancara, a jelikož Sodomka nastřelil tyč, tak Žáčkův gól znamenal úpravu na poločasových 0:4. Domácí mladíci se po změně stran snažili, ale střídající Kafoněk při úniku trefil jen nohu brankáře Doležala. Tak opět udeřilo na opačné straně, když se podruhé do listiny střelců zapsal i Sodomka. Netrvalo dlouho a šestý gól Tišnova vstřelil opět Sodomka, který tak zkompletoval hattrick. Třebíčskou snahu brzdily nepřesnosti ve finálních nahrávkách, a soupeř tak chodil do přečíslení. Hosté po celý zápas nezkušeného soupeře školili. V 77. minutě poslal přímý kop do šibenice Schneider. V 81. minutě Sedlo hlavou poslal do sítě Pospíšilův centr. Vzápětí po kombinaci na opačné straně Doležala protáhl Karásek. Třetí branky se dočkal i Švancara, který tak dal výsledku konečnou podobu.

Góly: 2., 59. a 61. Sodomka, 8., 18. a 89. Švancara, 24. Žáček, 77. Schneider, 81. Sedlo. Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:4. Třebíč: Procházka – Valíček, Houser, Suchna, R. Bence – Gualano, Beránek, Lorenc (46. Kafoněk), Karásek – Novák (81. Renát), Maleta (75. Kovář). Tišnov: Doležal – Huška, Sedlo, Bubeníček – Pospíšil, Schneider, Krejčíř (59. Novák), Bednář, Žáček (70. Halas) – Sodomka (64. Pořízek), Švancara. Nejlepší hráči: Švancara, Sodomka, Schneider.

ST. ŘÍŠE – VRCHOVINA 0:2

Hosté šli do vedení už v 11. minutě, když využili nedorozumění domácích stoperů. Dočekal se dostal k míči, otočil se s ním ve vápně a nedal Jíchovi šanci. Velkou šanci na vyrovnání měl Plichta, který se zjevil sám nekrytý na rohu vápna, ale míč napálil do gólmana Jurana.

Vrchovina byla fotbalovější a ve druhé půlce výhru pojistila. Šťastnou trefou se o to postaral kapitán Michal, jehož projektil z dálky sluncem oslněný Jícha nedokázal zkrotit, a balon se přes něj překulil až do branky. Stará Říše už neměla sílu ani kvalitu na to, aby zadělala ve zbytku zápasu na drama. Hosté si tři body zkušeně pohlídali, a nemusely je mrzet ani nedotažené brejky.

„Vrchovina byla fotbalovější, a i když si velké šance nevytvořila, tak dva šťastné góly dala a v závěru si to pohlídala. My jsme nebezpeční nebyli. Bohužel se potvrdilo, že doma body sbírat neumíme, vozíme je jen z venku,“ říká předseda klubu Miroslav Nedvěd.

Góly: 11. Dočekal, 71. Michal. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Príborský, Šmíd, Heide – Chlumský (53. Kelbler), Nehyba, Smejkal (63. Rygl), Severa (76. Cipruš) – Vacek, Plichta. Vrchovina: Juran – Chalupa, Vícha (46. Zbytovský), Košík, Prokopec – Ošmera (69. M. Skalník), Michal, Wolker, K. Skalník – Žák (83. Blažíček) – Dočekal. Nejlepší hráči: Heide – Wolker, Michal.

V. BÍTEŠ – BZENEC 1:3

První polovina utkání nabídla vyrovnanou partii bez větší kombinace. Té příliš nepřispěl ani nerovný terén. Bzenec hrozil především ze standardních situací a dvě z nich také dokázal zužitkovat. Ve 28. minutě se po jedné z nich dostal odražený balon zpět na hlavu Škodíka, který otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později se podobná situace opakovala a Kasala taktéž hlavou zvýšil na 2:0 pro hosty. Hráči Velké Bíteše se sice snažili, ale pořádnou šanci si za pětačtyřicet minut nevypracovali.

Po změně stran si domácí vytvořili tlak, ale scházela jim finální přihrávka. Definitivní hřebíček do bítešské rakve pak v 72. minutě zatloukl Horňák, který zakončoval rychlý brejk hostů do prázdné branky – 0:3. Velká Bíteš se dočkala až pět minut před koncem, pěknou střelou ze střední vzdálenosti upravil konečné skóre střídající Pokorný.

Góly: 85. J. Pokorný – 28. Škodík, 30. Kasala, 72. Horňák. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 2:3. Diváci: 278. Poločas: 0:2. V. Bíteš: M. Pelán – Hibš, Kopáček, Pohl, Ondrák – Knos (67. Randhawa), Whittingham, Chlup (76. Mrňa), Šimončič (68. J. Pokorný) – Novotný, Valsa. Bzenec: Maňák – Mokrý, Košut, Šmahaj, Mlýnek – Škodík, Hubr, Horňák, Jüstel (86. Kůřil), Pelikán – Kasala (77. Pollák). Nejlepší hráči: Whittingham – Škodík, Kasala.

TASOVICE – SLAVOJ POLNÁ 4:3

První půlka patřila hostům. Polenští byli za svou aktivitu a šikovnost odměnění dvěma góly. Hrdlička vyhrál souboj, míč se dostal k Bajerovi, který svůj únik zakončil přesnou střelou. Bajer měl prsty i ve druhé trefě. Svou šanci sice nedal, ale míč se k němu odrazil znovu, následoval faul a proměněná penalta z kopačky Kučery.

Ve druhé části mohl Slavoj vedení pojistit. Za obranu se dostal střídající Urbánek, jenže tutovku nedal. A pak začali úřadovat důrazní domácí, kterým se v rychlém sledu povedlo srovnat. Skvělý Bajer vzápětí vrátil hostům vedení, jenže ani to nakonec nestačilo. Tasovický Paul se totiž rozhodl, že svému týmu zařídí tři body, což se mu zkompletováním hattricku také podařilo.

Góly: 62., 71. a 89. Paul, 64. Horáček – 12. a 66. Bajer, 33. Kučera (PK). Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 5:2. Diváci: 190. Poločas 0:2. Tasovice: Heneš – Hrazdílek, Mička, Čermák (86. R. Lapeš), Švarc – Blahoudek, Švejkar, Horáček, Fukal (77. Kučera) – P. Lapeš, Landšperský. Slavoj Polná: Skočdopole – Holub, Kučera, Čížek (25. Šimek), Kubec – Benda, Fadrný, Klíma, Bajer – David Kavka, Hrdlička (46. Urbánek). Nejlepší hráči: Paul, Horáček – Bajer.

ŽDÍREC N. D. – ŠUMPERK 2:0

Ždírec se na silného soupeře dobře připravil a hned v prvních sekundách se dostal do šance, ale jeho útočníkům scházely centimetry k zakončení. Domácím se dařilo do vápna dostávat po křídlech, ale soupeř také hrozil. Do vedení se domácí dostali ve 22. minutě, kdy Pavel Novotný poslal centr před bránu, ale Michalec nastřelil brankáře, odražený balon se ke stejnému hráči ale dostal znovu a už se nemýlil. Šumperk si vytvořil jednu nebezpečnou šanci.

Po změně stran byli hosté nebezpeční hlavně ve vzduchu, hrála se hodně otevřená hra, šance byly na obou stranách. Každopádně se zápas uchýlil k hektickému závěru, kde ždíreckému trenérovi povedlo střídání. Dvořák s Kolouchem zařídili vítězství 2:0. Dvořák vybojoval balon, potáhl ho do vápna a předložil před prázdnou bránu Kolouchovi.

Góly: 22. Michalec, 92. Kolouch. Rozhodčí: Popelák. ŽK: 4:6. ČK: 1:1 (86. Jiroutek – 88. Šinogl). Diváci: 225. Poločas: 1:0. Ždírec n. D.: Pometlo – Fikar, Michalec, Kučera, Málek – Klimeš, Jiroutek, Štukhejl, Najman (79. Dvořák) – Pátek (62. J. Novotný), P. Novotný (86. Kolouch). Šumperk: Kreizl – Puzitidis, Ševčík (56. Nimrichtr), Smrž, Rozsíval – Jurásek, Španihel, Muzikant (66. Podhorný), Horák – Křepelka (56. Bernard), Šinogl. Nejlepší hráči: J. Málek, Fikar – Rozsíval.

Ostatní výsledky 11. kola: Rosice – Břeclav 1:0 (1:0), 11. Havlásek. Blansko – Žďár n. S. 1:1 předehráno v pátek.

16. TŘEBÍČ 11 1 3 7 12:41 6

Příští kolo: Břeclav – Tasovice, Bzenec – TŘEBÍČ, VRCHOVINA – V. BÍTEŠ, SL. POLNÁ – ST. ŘÍŠE, ŽĎÁR N. S. – Rosice, Strání – Blansko, ŽDÍREC N. D. – H. BROD, Šumperk – Tišnov.

To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.