DIVIZE ST. DOROSTU

BOSKOVICE – H. BROD 2:0

Ze základní sestavy hostům chyběli Pešek s Francem, z A dorostu pomohli „lavičkoví" hráči Horn s Klimentem. Do přestávky se hrál vyrovnaný fotbal, oba týmy se propracovaly ke slibným šancím, chybělo však zakončení.

Domácí častěji faulovali, a tak Slovan hrozil především ze standardních situací. Ke klíčovému momentu došlo ve 38. minutě, kdy boskovický stopér ve skluzu fauloval pronikajícího Němce, každý již viděl penaltu, píšťalka rozhodčího zůstala němá.Čtyři minuty před pauzou kopal Rosecký z 20 metrů volný přímý kop, odražený míč vedl k brejkové situaci úspěšně zakončené Hoškem 1:0.

Půlhodinka po přestávce patřila Moravanům, kteří nápor přetavili ve druhý gól 2:0. Po zbytečné ztrátě míče chlapců z Losů ve středu pole domácí poslali balon dlouhým nákopem za brodskou obranu a v konečné fázi se střelecky prosadil Vaněk, a pojistil tak výhru Boskovic na konečných 2:0. V poslední čtvrthodince zatlačili Broďáci soupeře do hluboké defenzivy, kopali šest rohů, žel bez brankového efektu.

„Domácí vyhráli zaslouženě, měli velkou výhodu ve skutečnosti, že jejich kolektiv byl složen jen ze starších dorostenců, jsem rád , že naši kluci s nimi sehráli vyrovnanou partii. Naopak mě mrzí velké množství zkažených přihrávek. Nedokázal se prosadit útok a nebyl jsem spokojen s náběhy krajních záložníků. Nejlepší výkon odvedl brankář Beránek a stopér Jagoš," komentoval průběh střetnutí trenér Ondřej Pavlas.

Góly: Hošek, Vaněk. Poločas: 1:0.  H. Brod: Beránek – Halák, Adam (50. Hejl), Havel (60.Eisenwort) – Burjetka, Rosecký, Dvořák, Jaroš (46. Švec) – Horn, Němec (55. Kliment).

DIVIZE Ml. DOROSTU

BOSKOVICE – H. BROD B 1:5

Brodští mladíci se pustili do zápasu s vervou a za dvacet minut získali dvoubrankové vedení. Potom se však dostali do nepochopitelného útlumu, domácí snížili na 1:2 a hra upadla do podprůměru. Za zmínku stojí, že spoluhráče v době útlumu podržel brankář Tajovský, když chytil pokutový kop. Po změně stran již brodští mladíci ovládli pole. „Po přestávce jsme čtyřikrát střídali a chlapci ročníku 1997 přinesli do naší hry klid a myšlenku. Vrátili jsme se k dobrému výkonu zpočátku utkání a přidali další tři góly," radoval se spokojený trenér Miloš Krejdl.

Góly: Vlček 3, Rosecký, Vrána – Klement. Poločas: 1:2.  H. Brod: Tajovský – Havel (55. Gruber),  Paušima, Vácha, Henek (40. Eisenwort) –Vačíček, Stránský (40. Rosecký), Prchal, Vrána (40. Jaroš) – Nedvěd, Vlček.