Štoky měly skvělý podzim, ale na jaře se jim nedaří podle představ.

Po prohrách v Jiřicích a v Tisu dokázali naplno bodovat jen doma s Budíkovem a v minulém zápase s Humpolcem B zachraňovaly bod v divoké přestřelce, když už na domácím hřišti prohrávaly 5:1, navíc byl vyloučený Kunc, ale v deseti lidech se jim podařilo vyrovnat na konečných 5:5.

Aktivněji začaly Štoky i u lídra tabulky v Ledči, ale potom „zaparkovali autobus" před vlastní šestnáctkou a čekali, zda místy až drtivý tlak Ledečských vydrží.

Zranění Kubáta

Štokům se ještě do poločasu zranil gólman Tomáš Kubát, na hřiště přišel útočník Lóži a do branky se postavil z pole Havel, který se pro něj s nezvyklou rolí popral na jedničku.

Po přestávce bylo na Ledči vidět, že chce co nejdříve zapás rozhodnou ve svůj prospěch, ale gól ne a ne vstřelit. Až přišla 84. minuta, to se k trestnému kopu postavil ledečský Nepovím a jeho centr si Stehlík nešťastně srazil do vlastní sítě. „Štoky si kromě dvou náznaků v prvním poločase nic nevypracovaly, ale dařila se jim s naší špatnou koncovkou obranná fáze. Bylo to dlouhodobé dobývání, naštěstí to tam v závěru utkání spadlo, i když pro nás šťastně," řekl ledečský trenér Martin Turek. Smutný byl po zápase jeho protějšek Tomáš Karlík. „Ledeč byla od začátku lepší, bohužel se nám odklonilo štěstí a prohráli vlastním gólem. Navíc se nám zranil gólman," smutnil Karlík.