O jejich výhře 3:2 rozhodl „angličanem" Pavel Klimeš. Další derby se odehrálo ve Věžnici. Tam se rovněž radovali domácí z těsné výhry 1:0.

V Havlíčkově Borové byli domácí v prvním poločase lepším týmem. Lépe kombinovali a navíc vyhrávali osobní souboje ve středu pole. Nejdříve borovského Klimeše vychytal skvělým zákrokem Jakub Vašíček, který nahradil v pohledské brance zraněného Jana Růžičku.
Ve 25. minutě chyboval na pravé straně hostující Gruber s Bártíkem, Pohledští nezachytili rychlou rozehrávku z autového vhazování a po centru se prosadil osamocený Petr Veselý. Domácí si vypracovali další dvě příležitosti, které zmařil výborný Vašíček. „Pro mě z nepochopitelných důvodů jsme prohospodařili první poločas. Máme silnou záložní řadu a my jsme si ji nakopávanými míči vyřadili ze hry. Někteří hráči si neplnili obranné úkoly při ztrátách míčů, chyběl nám i větší důraz v osobních soubojích. Musel jsem po delší době v kabině zvýšit hlas, abych hráče probral. Takto se prostě o šest bodů nehraje," řekl k prvnímu poločasu pohledský trenér Petr Veselka.
Naopak spokojenost vládla v domácích řadách. „V první půlce jsem byl s výkonem spokojený, přestože jsme neproměnili další tři tutovky," nechal se slyšet borovský kouč Roman Brukner. Po přestávce byla opět aktivnější Borová a Patrikem Kučerou šla do dvougólového vedení. Potom na hřišti začal dominovat Pohled. Tomu se podařilo snížit Michalem Sobotkou a dál dobýval domácí svatyni. Jejich tlak překazila další zbytečná ztráta, kterou nestihli zachránit ani Gruber s Petrem Siebenbürgerem a Klimeš křižnou střelou o tyč vrátil Borovským dvougólové vedení.

„Podařilo se nám snížit a začali více hrát na riziko, protože jsme cítili šanci na bodový zisk. Bohužel, tato chyba se ukázala jako klíčová," poznamenal Veselka. Osm minut před konce ještě krásnou střelou z trestného kopu snížil Slanař, ale zbývající gólové střely stačili domácí zblokovat a kouskovanou hrou si tři body pohlídali.

„Odjíždíme samozřejmě zklamáni. Chtěli jsme zde vyhrát, což se nám nepovedlo. Pokud prohospodaříme lajdácky první poločas a po přestávce si necháme dát druhý gól, tak se zápas otáčí těžce. Za poslední půlhodinu nemám klukům, co vytknout. Myslím, že jsme v závěru domácím hodně zatápěli, ale tlak ustáli a zaslouženě berou tři body," dodal pohledský kouč.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili také poměrně dobře a zvýšili jsme na 2:0, poté jsme ale úplně nepochopitelně přestali hrát. Nakonec jsme ale zaslouženě zvítězili," pochvaloval si borovský lodivod Roman Brukner.

Ve Věžnici, kam přijely osmibodové Habry, se začalo minutou ticha za tragicky zesnulého domácího útočníka Michala Šejstala. „Je to pro nás a pro celou rodinu samozřejmě velká trágedie. Místo Michala hledáme někoho do útoku. Zkoušeli jsme tedy duo Půža – Smutný, což se docela osvědčilo," řekl předseda věžnického fotbalu Bohuslav Chalupník.

Samotný zápas se odehrál v bojovném duchu. Hosté si vypracovali několik slibných příležitostí ke vstřelení gólu, ale domácí podržel gólman David Drahoš.

O výsledku rozhodla už čtrnáctá minuta, ve které smutnou Věžnici na chvíli rozradostnil Smutný, který byl nakonec jediným střelcem zápasu. „Všichni hráči odevzdali maximum. S nasazením jsem byl spokojený. Mohli jsme ale dát ještě alespoň jednu branku navíc, aby byl zápas klidnější," dodal věžnický předseda.