Také v dalším krajském derby vyhrál hostující tým – Stará Říše nastřílela v Třebíči čtyři branky.

MSFL: VEL. MEZIŘÍČÍ – PETŘKOVICE 3:2

Od úvodních minut viděli diváci nasazení, bojovnost, ale také hodně nepřesností. První gól utkání padl ve 28. minutě, Demeter rozehrál od postranní čáry přímý kop, který si Špavelko nešťastně tečoval do vlastní branky. O pět minut později vyrazil Dolejšovu střelu gólman Godula pouze k Boučkovi, který pohodlně zvýšil na 2:0. Jenže o chvíli později využil nedorozumění stoperů Velkého Meziříčí Lokša a snížil na rozdíl jediné branky. Do poločasové přestávky přesto domácí odešli opět s dvougólovým náskokem. Demeter orazítkoval z trestného kopu břevno, od něj se balon odrazil na hlavu Simra a bylo to 3:1.

Ve druhé půli se obraz hry změnil, domácí přestali aktivně napadat rozehrávku Petřkovic, které postupně převzaly taktovku. V 59. minutě se hostům podařilo snížit, ale kvůli ofsajdu gól neplatil. Branky se tak Petřkovice dočkaly v 71. minutě, rychlý protiútok přesně zakončil střelou na zadní tyč Hrdlička. V závěru utkání se Velké Meziříčí strachovalo o výhru, ale hosty do vyložené příležitosti nepustilo.

Góly: 28. vlastní Špavelko, 33. Bouček, 44. Simr – 35. Lokša, 71. Hrdlička. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:1. Diváci: 362. Poločas: 3:1. V. Meziříčí: T. Pokorný – Krejčí, Šimáček, Malec, Bouček – Dolejš, Berka, Smejkal (89. P. Pokorný), Šuta, Demeter (90. Dufek) – Simr (90. Minařík). Petřkovice: Godula – Moskál, Hrdlička, Leibl, Sporysz, Neumann (69. Latocha), Baranek, Lokša, Polášek, Stakoš (77. Holiš), Špavelko. Nejlepší hráči: Demeter, Berka – Lokša.

Ostatní výsledky 8. kola: Prostějov – Val. Meziříčí 4:1 (0:1), 47. Fládr, 58. Hapal, 77. Kroupa, 84. Rus – 27. Gregáň. Otrokovice – Vyškov 3:3 (2:2), 3. Chwaszcz, 24. Kavumbagu, 68. Slaný – 11. Praks, 23. Lahodný, 90. Božovič. HFK Olomouc – Líšeň 1:7 (1:2), 16. Seibert – 8., 67., 70. a 87. Pašek (čtvrtý z PK), 21. Vintr, 62. Minařík, 84. Frimmel. Hlučín – Uh. Brod 1:2 (1:0), 34. Kraut – 57. Vrága (PK), 59. Hruboš. Rýmařov – Mohelnice 2:1 (2:0), 6. Vajdik, 23. Kocúr – 78. Kotůlek. Kroměříž – Hodonín 1:3 (0:2), 70. Silný – 28. a 89. Polách, 39. Dovhanyuk. Uničov – Hulín 7:2 (3:1), 3. a 80. Komenda, 12. a 68. Jeřábek, 19. Krč, 86. Ambrozek, 88. Dostál – 5. vlastní, 62. Motal.

16. HFK Olomouc 8 1 0 7 10:25 3

Příští kolo: Hulín – HFK Olomouc, Uh. Brod – Uničov, Mohelnice – Hlučín, Vyškov – Rýmařov, Petřkovice – Prostějov, Hodonín – VEL. MEZIŘÍČÍ, Líšeň – Kroměříž, Val. Meziříčí – Otrokovice.

DIVIZE D: ŽĎÁR N. S. – STRÁNÍ 6:0

Hned ve 2. minutě se domácí radovali z gólu Vopršala, kvůli ofsajdovému postavení útočníka Žďáru však branka neplatila. O pár minut později se ovšem ten samý hráč po centru Jurnečky prosadil křížnou střelou a bylo to 1:0. Strání se poté osmělilo, především exligový Valenta dokazoval své zkušenosti, ale gólovou příležitost hosté neměli. Osm minut před pauzou se ke střele z pětadvaceti metrů odhodlal Trojánek a jeho tečovaná rána skončila za zády Popelky – 2:0.
Také vstup do druhé půle domácím vyšel. V 50. minutě se Vopršal proměnil v nahrávače a Vitásek svým premiérovým gólem v dresu Žďáru zvýšil už na rozdíl tří branek. Hned o dvě minuty později Jurnečka využil rychlého přečíslení a nechytatelnou bombou do šibenice definitivně rozhodl. Krátce po hodině hry přidal Šindelka z dorážky pátý gól, sedm minut před závěrečným hvizdem našel v brejku Ločárek rozběhnutého Sodomku a ten uzavřel skóre.

Góly: 8. Vopršal, 37. Trojánek, 50. Vitásek, 52. Jurnečka, 63. Šindelka, 83. R. Sodomka. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 0:2. Diváci: 148. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Konrád – Komínek, Šindelka, Wasserbauer, Fiala – Bureš, Vitásek, Mašek (61. R. Sodomka), Trojánek (70. Nedvěd) – Jurnečka, Vopršal (81. Ločárek). Strání: Popelka – Miklovič, Palík, Mimochodek (46. Bihári), Valenta – Gardian (46. Jaroněk), Sedláček, Silnica, Crla (61. Haloda), Pilka – Fruhauf. Nejlepší hráči: Wasserbauer, Fiala, Vitásek.

BŘECLAV – ŽDÍREC N. D. 2:0

Na břeclavském velkém a podmáčeném hřišti byl ze začátku Ždírec lepším týmem. V 18. minutě se domácí dostali ke standardní situaci a narostlý Smejkal překonal se štěstím Pometla. Fotbal se snažil hrát ždírecký Tatran, ale předfinální a finální část mu nevycházela. Břeclav se spoléhala především na standardní situace, ze kterých je velmi nebezpečná. V další šanci neuspěl Smejkal a Pometlo si poradil i s další ošemetnou situací.

Druhý poločas se hrál podle stejného scénáře, ale vyložených gólových možností se diváci nedočkali. Ke konci zápasu hrál Tatran na riziko a vytěžil z toho nastřelenou tyč Najmanem. V 82. minutě předvedli domácí rychlý brejk tři na jednoho a Svízela rozhodl gólem do odkryté branky.

Góly: 18. Smejkal, 82. Svízela. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Břeclav: Junas – Hloch, Simandl, Nemec (88. Vukič), Serafin – Netopilík (78. Svizela), Fiala, Musil, Smejkal – Ianosteac, Martinovič. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, Fikar, J. Novotný, Štukhejl – Kysilko (63. Pátek), Jiroutek, Tlapák, Klimeš (81. Zahradník) – Najman, Málek (50. P. Novotný). Nejlepší hráči: Smejkal, Junas – Jan Novotný.

VRCHOVINA – BLANSKO 5:0

Vstup do utkání měli hráči Vrchoviny raketový. V 6. minutě poslal po rychlém výpadu Prokopec pas na Kamila Skalníka a ten míč ve skluzu dopravil do sítě – 1:0. Ten samý hráč pak přidal další branku, která však pro ofsajdové postavení nebyl uznána. V závěru úvodní čtvrthodiny zahrozilo Blansko a domácí hráči dvakrát v rychlém sledu vykopávali míč na brankové čáře. Uklidnění přinesla standardní situace a Dočekal v 17. minutě hlavou zvýšil na 2:0. O čtyři minuty později přihrál Michal Skalník opět Dočekalovi, ten se uvolnil a zvýšil na rozdíl tří branek. V závěru první půle ještě Juran výborně vychytal Koubka.

Po změně stran si Vrchovina utkání v klidu kontrolovala. Dvakrát měl na noze hattrick Dočekal, ale radoval se až v 68. minutě po šikovné nahrávce od Zbytovského. Dvě minuty před koncem byl v úniku faulován Kamil Skalník, gólman Záleský viděl červenou a Zbytovský z následného přímého kopu uzavřel skóre na 5:0.

Góly: 6. K. Skalník, 17., 21. a 69. Dočekal, 88. Zbytovský. Rozhodčí: Grečmal. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (86. Záleský). Diváci: 195. Poločas: 3:0. Vrchovina: Juran – Chalupa, Vícha, Smetana, Prokopec – K. Skalník, Wolker, Zbytovský, Michal, M. Skalník (71. R. Blažíček) – Dočekal (75. Ošmera). Blansko: Záleský – Feik, Šplíchal, Bokůvka, Imramovský – M. Šmerda, Kratochvíl, D. Šmerda, Pšikal, Chloupek – Trtílek. Nejlepší hráči: Dočekal, Zbytovský, Juran.

ŠUMPERK – V. BÍTEŠ 5:0

Začátek zápasu byl vyrovnaný a nic nenasvědčovalo nakonec tak jednoznačnému skóre. Šumperk šel do vedení v 16. minutě, kdy centr z poloviny hřiště z jedné krásně zakončil Horák. Na 2:0 zvýšil ve 35. minutě pěknou střelou k tyči Šinogl. Velká Bíteš se sice snažila, ale vytvořila si pouze náznaky šancí.

Po změně stran přišel ve 48. minutě třetí úder domácích, hlavou se po standardce prosadil Nimrichtr, a bylo prakticky po zápase. Krátce po hodině hry se opět po standardní situaci prosadil Horák a na hrozivých 5:0 uzavřel dvě minuty před koncem Nimrichtr, když využil špatného odkopu gólmana Matiáška.

Góly: 16. a 64. Horák, 35. Šinogl, 48. a 88. Nimrichtr. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Šumperk: Kreizl – Purzitidis, Ševčík (62. Křepelka), Podhorný (67. Muzikant), Rozsíval (66. Dostál), Nimrichtr, Španihel, Bernard, Olejník, Horák, Šinogl. V. Bíteš: Matiášek – J. Pokorný, Randhawa, Ondrák, Ivančík (37. Šimončič) – Nekuda (57. Knos), Whittingham, Chlup (71. Mrňa), Novotný – Pohl, Valsa. Nejlepší hráči: Horák, Šinogl, Nimrichtr.

TŘEBÍČ – ST. ŘÍŠE 1:4

Hosté měli více ze hry. Nejorve Kelblerova hlavička skončila nad. Domácí kontrovali přímým kopem zprava, ale Novák na centr nedosáhl. Fotbalisté ze Staré Říše byli důraznější a silnější na míči, ale jejich zakončení postrádalo razanci. To však neplatilo o Plichtovi, který sám proti brankáři prostřelil bezmocného Procházku. Ve 25. minutě se do dalšího úniku dostal Plichta, kterého zasáhl vybíhající Procházka a byť stejnou nohou trefil prvně míč, nařídil rozhodčí Machač penaltu a tu Heide proměnil. Zanedlouho měl po centru zprava další tutovku Plichta, ale tentokrát jej Procházka vychytal. Po půlhodině hry Chlumského centr prolétl malým vápnem Třebíče, ale nikdo jej do sítě neusměrnil. HFK se mohl vrátit do zápasu, když si míč k trestnému kopu postavil Gualano, ale Jícha technickou střelu amerického ostrostřelce skokem k pravé tyči vyrazil. Těsně před pauzou se dostal do další šance Plichta, a když pomezní Havlín přehlédl ofsajd, mohl hostující útočník únik zakončit střelou k tyči – 0:3.

Do druhé půle domácí trenér Sobota vysunul Gualana na pravé křídlo a brzy mohl snížit Novák, ale jeho hlavička postrádala přesnost. Na opačné straně se do gólové příležitosti řítil Severa, ale Procházka jej zastavil pádem pod nohy. Třebíčští měli možnost snížit, když Jícha při odkopu nastřelil dotírajícího Nováka, ale od něj se balon odrazil mimo tři tyče. Na opačné straně se míč na velké vápno dostal Chlumský, který po zemi zamířil přesně k tyči – 0:4. Domácí se přece jen dočkali, když Beránkova přihrávka prošla na zadní tyč ke Gualanovi a americký křídelník připravil hostujícího kapitána Jíchu o čisté konto. V závěru bylo ještě po jedné šanci na každé straně, ale skóre se už neměnilo.

Góly: 82. Gualano – 19. a 44. Plichta, 25. Heide (PK), 68. Chlumský. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:1. Diváci: 85. Poločas: 0:3. Třebíč: Procházka – Gualano, Suchna, Karásek, R. Bence – Kovář (46. Renát), Lorenc (75. Staněk), Beránek, Kafoněk (82. Macek) – Novák, Maleta. Stará Říše: Jícha – Hekerle, Příborský, Šmíd, Heide – Chlumský, Kelbler (31. Rygl), Nehyba, Smejkal (75. Cipruš), Severa – Plichta (80. Ujčík). Nejlepší hráči: Novák – Plichta, Šmíd.

SLAVOJ POLNÁ – H. BROD 1:2

V první půlce byli domácí o něco lepší, dostali se do několika slibných šancí, ale ani jednu neproměnili. Hosté ale rozhodně nepůsobili jako outsider a jejich důrazná hra dělala Slavoji také problémy. S balonem se nebáli hrát, ale do zakončení je polenská defenziva příliš nepouštěla.

Hned na začátku druhé půlky Slavoj šokoval Jaroslav Kubát, který stál na konci povedeného brejku Brodu. Domácí museli přidat, míč posouvali více do stran, a z toho pramenilo několik nebezpečných centrů. Vyrovnání přišlo až v 74. minutě, když se prosadil Kučera. Polné bod nestačil, chtěla vyhrát a v závěru svého soupeře až házenkářsky zamkla před jeho brankou. A výsledek? Vítězný gól, ovšem hostující. Těm se totiž v 80. minutě povedl další rychlý kontr, a Jaroslav Kubát se po překonání Čermáka mohl radostí sklouznout po kolenou. Domácí měli čas vyrovnat, ale to jim překazili buď obětaví hosté, nebo nepřesná koncovka.

Góly: 74. Kučera – 46. a 80. Jaroslav Kubát. Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:4. Diváci: 162. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Čermák – Holub (46. Kubec), Kučera, Čížek, Fadrný – Benda, David Kavka, Klíma (74. Hrdlička), Daniel Kavka – Válek, Urbánek. H. Brod: Jiří Kubát – Mrázek, Svoboda, Berky, Plíšek – Háněl (83. Pazderka) – Štědrý, Jaroslav Kubát, Prchal (90. Henek), Polívka – Karlík (Bartok). Nejlepší hráči: Kučera – Jiří Kubát, Jaroslav Kubát.

Ostatní výsledky 8. kola: Tišnov – Tasovce 7:1 (3:1), 4. Sedlo, 20. a 53. Sodomka (druhý z PK), 26. Bubeníček (PK), 71. Krejčíř, 86. a 90. Pořízek – 33. Kučera. Bzenec – Rosice 2:1 (2:1), 8. Pelikán, 40. Šmahaj – 9. Moučka.

16. TŘEBÍČ 8 1 3 4 11:27 6

Příští kolo: H. BROD – Břeclav, Blansko – SL. POLNÁ, Rosice – VRCHOVINA, Tasovice – Bzenec, ST. ŘÍŠE – Tišnov, V. BÍTEŠ – TŘEBÍČ, Strání – Šumperk, ŽDÍREC N. D. – ŽĎÁR N. S.