Na špici tabulky vládne pořádné napětí. V čele tabulky je Lipnice, která ztratila jediné utkání doma s Ledčí B, druhá rezerva ždírecké Dekory dosud vůbec neprohrála, jenom remizovala doma s Veselým Žďárem a na hřišti béčka brodského Slovanu.

Na záda dýchá Ledeč B

Oběma vedoucím oddílům však dýchá na záda na podzim velmi dobře hrající rezerva ledečského Kovofiniše, která prohrála jen v Havlíčkově Brodě a remizovala v Sobíňově.

„Kluci hrají v pohodě a jsem rád, že se na nich nepodepsal trochu smolný závěr loňské sezony, kdy jim o fous unikl postup do vyšší soutěže,“ oddechl si trenér Vlastimil Legát. Béčko Ždírce se již čtyři roky drží na špici tabulky okresního přeboru, jeho předností je tedy výkonnostní vyrovnanost.

Do Lipnice přijede v kompletním složení. „Tahounem mužstva je Jiří Matějka ve středu zálohy, odkud hru mužstva diriguje, vydatně mu pomáhá jeho bratr Jan. Na menším lipnickém hřišti si musíme dát pozor zejména na standardní situace, domácí jsou na tom výškově lépe, proto by na soupeře měla platit kombinační hra po zemi, právě standardky patří k silným zbraním vedoucího týmu,“ uvědomuje kouč ždírecké rezervy.

Otazník visí nad Najbrtem

V Lipnici se vytvořila dobrá parta, k tomu přispěl i místní obecní úřad, který vytvořil pro oddíl dobré zázemí. „Musíme si dát pozor na defenzivu, ta nás právě v domácím střetnutí s Ledčí (1:2) zradila,“ připomněl šéf domácí lavičky Petr Najbrt.

Lipničtí chtějí potvrdít výbornou podzimní výkonnost, která je i příčinou zvýšené návštěvnosti. V obraně domácích dominuje nestárnoucí Čeleda, dirigentem hry je z Věžnice nově získaný Valenta, v útoku rychlostí i důrazem je nebezpečný Bárta. „Otazník visí nad startem zkušeného Petra Najbrta (syn trenéra – pozn. redakce), jinak nastoupíme kompletní. Zřejmě v utkání rozhodne skutečnost, kdo bude na tom lépe při střeleckém zakončení,“ domnívá se lipnický trenér Petr Najbrt.