Domácí nic nepodcenili a připravili i zábavný program v podobě skákacích hradů pro děti a v poločasové přestávce vystoupení mažoretek.

Domácím vyšel vstup do zápasu, když se už v šesté minutě prosadil Hanousek. „Už v této době se naše plány bortily. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, ale pořád ještě zbývalo dost času. Bylo to ještě hratelné," řekl k úvodu utkání světelský trenér František Polák.

Jenže jeho svěřenci si nedokázali s nepříznivým stavem poradit, navíc svou pasivní hrou domácím vše ulehčovali. A to mohlo být pro Světlou ještě hůře.

Před odchodem do kabin vytáhl skvělý zákrok Adamec po střele Moravce. Jenže hned na začátku druhé půle inkasoval Adamec podruhé, to Marek Somerauer posadil míč z rohového kopu na hlavu svého bratra Martina – 2:0. „Čekal jsem od soupeře více. Za tohoto stavu jsem začal věřit ve vítězství. Bylo to spíše o nás, jak zápas zvládneme," nechal se slyšet chotěbořský kouč Josef Soural. Tomu ještě udělal radost Luboš Dvořák, který čtvrt hodiny před koncem upravil na 3:0.

Světlá v 83. minutě pouze korigovala zásluhou Vodičky. „Pokud chceme v takovém zápase uspět, tak musí všichni podat stoprocentní výkon, ale to nemohu říci ani o jednom hráči. Chyběl nám pohyb a agresivita. Byli jsme prostě mizerní. Výsledek mě mrzí kvůli lidem, kterých přišlo hodně," nebral si servítky František Polák. Ani jeho protějšek Josef Soural nebyl s hrou spokojený. „Vzhledem k počasí to bylo od kluků utahanější, ospalejší a lehkovážnější. Naštěstí jsme góly dali. Mohli jsme ještě jednu branku přidat," dodal Soural.