Spanilá jízda Ledče stále pokračuje

Vysočina – Fotbalisté Ždírce nad Doubravou udrželi vedení v tabulce, a přezimují tak v krajském přeboru na špici. Jen dva body za nimi je však rival z Havlíčkova Brodu.

7.11.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

JAROMĚŘICE – CHOTĚBOŘ 1:4

Domácí začali aktivně a již v sedmé minutě se ujali vedení. Penaltu po faulu na Baráka sám postižený s přehledem proměnil. Ve 20. minutě předvedly Jaroměřice pohlednou akci na jeden dotek, ale zakončující Hověz tvrdou střelou mířil těsně nad. Poté se ke slovu dostali i hosté a ve 26. minutě kapitán Somerauer se z přímého kopu z 18 metrů trefil přesně k tyči. Minutu před pauzou napálil po rohu odražený míč z voleje jeden z chotěbořských hráčů. Klubal míč vyrazil jen k Odvářkovi a ten z těžkého úhlu ranou pod břevno poslal hosty do vedení. Ve druhém poločase už oslabení hostitelé nedokázali soupeře přehrát. Chotěboř kontrolovala hru a v 59. minutě zvýšila. Opět Somerauer z přímého kopu ze 22 metrů mířil přesně k tyči. V závěru, kdy už Jaroměřice vlivem tří zranění dohrávaly s torzem sestavy, pečetil vítězství hostů Dvořák. Ten přetlačil stopera i brankáře a dopravil míč do okryté sítě.
Góly: 7. Barák (PK) – 26. a 59. Somerauer, 45. Odvářka, 89. Dvořák. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 5:1. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Jaroměřice: Klubal – Hambálek, Urbánek, Stejskal (83. Pisk), Frühauf, Šimek (62. M. Svoboda), Barák, Hutař, Karásek, Hověz (25. Šabatka), Hošek. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Ďoubal, Moravec (75. Krédl), Jan Hlaváček, Bělovský (82. Janda), Somerauer, Dvořák, Jiří Hlaváček, Odvářka, Hromádka. Nejlepší hráči: Hošek – Sommerauer, Dvořák.

JEMNICKO – H. BROD 0:1

Zápas nabídl i přes těžký terén atraktivní podívanou, oba týmy hrály jednoduchý a přímočarý fotbal. Nakonec jediný gól utkání padl už v osmé minutě. Hostitelé zahrávali standardní situaci, ale soupeř podnikl brejk. Hánělovu střelu ještě Kopeček stačil vyrazit, ale na dorážku Štědrého už byl krátký – 0:1. Havlíčkovu Brodu patřila úvodní dvacetiminutovka. Další střelu Háněla však Kopeček stačil lapit. Domácí měli první velkou šanci po Netrdově přízemním centru, ale Morkus z místa penaltového puntíku přestřelil. Pak se dostal za obranu hostitelů Křivánek, ovšem trefil jen Kubátovu náruč. Pak postupoval z boku na hostujícího brankáře Axman, který Kubáta sice přehodil, ale bránu netrefil. Ke konci poločasu hlavičkoval na druhé straně mimo tři tyče Berky. Vyrovnat ve druhé půli mohl po Křížově zpětné přihrávce Axman, ale míč nezpracoval ideálně a pak jeho střelu z malého vápna stačila hostující obrana zblokovat. Závěrečná hra Jemnicka vabank ke kýženému gólu nevedla. Brod naopak zahrozil z brejku, ale samostatný únik Háněla vychytal Kopeček.
Gól: 9. Štědrý. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 5:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček – Nevrkla (29. Axman), Smetana (86. O. Tesař), Rejthar, Kříž, Morkus, P. Tesař, Křivánek, Netrda, Máca, Koutný. H. Brod: Kubát – Svoboda, Novotný, Polívka, Henek (76. Plíšek), Prchal, Hejkal, Berky, Háněl, Veselsk (90. Teplan), Štědrý (83. Báča). Nejlepší hráči: Křivánek, Koutný – Háněl.

LEDEČ N. S. – HUMPOLEC 2:0

Ledeč se poučila z prvního podzimního utkání, které se hrálo v Humpolci, kdy domácí byli jasně lepší. V tomto utkání byla Ledeč od začátku lepším a důraznějším týmem. Na jejích hráčích byla vidět větší vůle po vítězství. Domácím se podařilo vstřelit dvě branky po pohledných akcích, které proměnili Petřík a Jan Pešek. „Nemrzí mě, že jsme po podzimu neskončili na třetím místě, těší mě předvedená hra, počet vstřelených branek a kolik náš brankář vychytal čistých kont," řekl po utkání trenér domácích Zdeněk Jungvirt.
Góly: 12. Petřík, 45. J. Pešek. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Ledeč n. S.: Bezděk – Nepovím, Voplakal (62. Kuja), J. Gramer, Bláha – Turek, Toula, J. Pešek (76. Trpišovský), P. Pešek – Petřík, Machala. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Maršík, Kopic (46. Málek) – Tomovič, Šerý, Podoba (46. Skryja), Prokop (85. Žatečka) – Kubíček, Dalík. Nejlepší hráči: J. Pešek, P. Pešek, Nepovím.

NOVÁ VES – V. MEZIŘÍČÍ B 3:0

O všem podstatném rozhodla úvodní desetiminutovka. Nejprve se z pravé strany řítil na hostující branku František Nečas, ale trefil pouze boční síť. Chvíli nato vyrobil obrovskou hrubku hostující stoper Puža a Ondřej Starý nabídnutou šanci chladnokrevně zakončil. Oslavy prvního gólu v domácím táboře ještě ani neodezněly a už to bylo 2:0. Centra Jana Nečase gólman Zavadil vyboxoval nad sebe a druhým dotykem si jej nepochopitelně srazil do vlastní sítě. Definitivní KO mohl rezervě Meziříčí zasadit František Nečas, ale jeho projektil trefil pravou tyč hostující svatyně. Definitivní podobu výsledku dal po změně stran Ondřej Šandera, po další nepochopitelné minele gólmana hostů.
Góly: 6. O. Starý, 8. Zavadil (vlastní), 52. O. Šandera. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:1. Diváci: 83. Poločas: 2:0. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný II, Krejčí (56. P. Šandera), Havlík, L. Komínek – J. Nečas, O. Šandera (68. M. Novotný), F. Nečas, Josef Šandera – O. Starý (82. T. Novotný I), Jan Šandera. V. Meziříčí B: Zavadil – Souček, J. Kafka, Čermák, Nevoral (69. Vlk), Malec, P. Svoboda (80. Hlávka), Krčál, Puža (62. Polák), Pokorný, Liška. Nejlepší hráči: O. Starý, J. Nečas, Fuksa.

OKŘÍŠKY – ŽDÍREC N. D. 0:2

Hosté od začátku potvrzovali roli vedoucího týmu a jejich útoky po křídlech dělaly soupeři problémy. Úvodní půlhodinu ale vše končilo na hranici pokutového území Okříšek. Pak vyboxoval Fiala centr zleva a ke střele se dostal Jan Novotný, ale jeho pokus skončil vedle tyče.

Zanedlouho se Fikar prokličkoval až před Fialu, ale ten si s jeho pokusem poradil. Domácí se dostali k zakončení až v závěru poločasu po hlavičce Bastla, který však mířil těsně vedle. Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. Lídr se snažil dostat do zakončení, ale pozorná domácí obrana soupeře jej k ničemu nepouštěla. Až v 56. minutě hosté zahrávali roh, na hranici pokutového území se k míči dostal Štukhejl a se štěstím skóroval. Po hodině hry utekl okříšské obraně Pavel Novotný, ale jeho střela skončila vedle. Hostitelé se snažili, ale brejky Moláka a následně i Dubského obrana soupeře zastavila. Ždírec udeřil podruhé v 80. minutě, kdy zahrával od středové čáry přímý kop, na který si naběhl Štukhejl a hlavou nedal Fialovi šanci. Okříšky sice nesložily zbraně a hnaly se alespoň za snížením, ale střelu Dubského vytěsnil Pometlo na roh.
Góly: 56. a 80. Štukhejl. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Binka, Dočekal, Dubský, Jůza, Bastl, R. Ryšavý (87. F. Rampír), I. Večeřa, Molák. Ždírec n. D.: Pometlo – Michalec, Fikar, J. Novotný, Štukhejl, Kysilko, Čalkovský, Kolouch, Pátek, Smejkal, P. Novotný. Nejlepší hráči: Dočekal – Štukhejl, P. Novotný.

SAPELI POLNÁ – MOR.
BUDĚJOVICE 1:0

Poslední mistrovský zápas
v roce se ve Stáji moc nepovedl. Hosté z Budějovic totiž vsadili na jedinou kartu, a tím byla zhuštěná obrana před svou šestnáctkou, takže Polenské čekalo takřka devadesát minut dobývání defenzivního valu soupeře. A i když několikrát domácí našli skulinku, a dostali se do dobré šance, tak do poločasu se gólu nedočkali. Buď mířili mimo, nebo hosty podržel Jelínek.

Změna stran na hře nic nezměnila. Hráči Sapeli drželi míč a chtěli rozhodnout, ale první tři dobré příležitosti vyzněly doprázdna. Až v 72. minutě nabil Vacek na vápno Dvořáčkovi, který nedal ránou k tyči Jelínkovi šanci. Za chvilku hosté oslabil po druhé žluté kartě vyloučený Kopeček, což výhru domácích definitivně pojistilo. Okořenit se ji pak snažil navrátilec Szabó, ale jeho lob skončil nad brankou. V závěru neuspěli Špendlíček, Boháček ani Navrátil.
Gól: 72. Dvořáček. Rozhodčí: Müller. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (76. Kopeček). Diváci: 30. Poločas 0:0. Sapeli Polná: Herink – Tržil, Reiterman, Boháček, Navrátil – Takács, Fišer (66. Špendlíček), Vacek, Dvořáček – Příhoda (60. Szabó), Macko. M. Budějovice: Jelínek – Veselý, Pařízek (84. Puchnar), Švanda, Kopeček – Dušek, Kosmák, Svoboda, Procházka – Stehlík, Benda (85. Kratochvíl). Nejlepší hráči: Navrátil, Reiterman, Jelínek.

ŽIROVNICE – PŘIBYSLAV 3:2

V Žirovnici se nehrál špatný fotbal, nechybělo mu ani gólové koření. První šanci zápasu měl přibyslavský Adamec, ale trochu mu utekl míč, takže namířil nad břevno. Pak marně usilovali o vyhnání nul z ukazatele skóre Hřebecký a Krtek, až přišla 14. minuta. V ní našel Krtek Hřebeckého, který střelou k tyči vsítil první gól zápasu. Domácí následně polevili a více šancí měli hosté. Do přestávky stihli otočit skóre.

Vyrovnal po rohu hlavičkující Krčál, ze vzduchu udeřil i Žila ve 40. minutě. Po přestávce to byl vyrovnaný boj, ačkoliv hosté strávili většinu času v početní nevýhodě po druhé žluté kartě Škachy. Domácí byli při zakončení přesnější. Vyrovnání přinesla střela Rozporky v 53. minutě, domácí středopolař o chvilku zatřásl břevnem. Když už to vypadalo na dělbu bodů, zjevil se před brankářem Krtek a chladnokrevným zakončení zajistil Žirovnici tři body a trochu klidnější zimu.
Góly: 14. T. Hřebecký, 53. Rozporka, 85. Krtek – 27. Krčál, 40. Žila. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (60. Škacha). Diváci: 60. Poločas: 1:2. Žirovnice: Dvořák – Drechsler, Mádl, Knotek, P. Houška – Rozporka, Dařílek, T. Houška (88. Staněk), Vilímek (73. Hadrava) – T. Hřebecký (54. P. Kořínek), Krtek. Přibyslav: Vopršal – Pochop, Eis, Kunc, Pospíchal – Škacha, Krčál, Prchal (82. Smejkal), Vykoukal (86. Vostál) – Žila (59. Flekal), Adamec. Nejlepší hráči: Krtek, Dvořák – Krčál.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.