Zápas začali lépe domácí, když první dvě šance připravil Janáček nejdříve Stejskalovi a potom Provazníkovi. „Sráží nás neproměňování šancí. Další tutovku měl Petr Veselý, a taky nedal. Kdyby to bylo do poločasu 2:0, tak se nikdo nedivil a my se nemuseli trápit do konce utkání," řekl borovský trenér Roman Brukner. Ve druhém poločase se vyznamenal haberský gólman Krátký, který zneškodnil tutovku Provazníkovi.

Až v 66. minutě se domácí dočkali. Houževnatý Janáček prostrčil na Provazníka, a ten připravil gólovku pro Šrámka. „Z našeho hlediska je to špatné. Hráli jsme dobře, ale z přemíry snahy vyrobíme individuální chybu a soupeř ji potrestá," smutnil kouč Habrů Jiří Černý. Potom mohl zvýšit „Kadeřábek" Janáček, ale v koncovce selhal, stejně jako pražská Sparta v posledních zápasech. „Po delší době jsem si zahrál kraj zálohy a myslím, že jsem toho po lajně najezdil dost, ale blbé je, že v rychlosti babety," vtipkoval po zápase Janáček. V závěru utkání si domácí výhru pohlídali. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, vytvořili jsme si více šancí a soupeře pustili do dvou situací, kdy mohl skórovat. Herně jsme byli lepší," uzavřel hodnocení borovský trenér. „Musíme dál pracovat, vyvarovat se zbytečných chyb a začít proměňovat šance," dodal trenér Habrů Jiří Černý.

Pohledští fotbalisté šli do zápasu namlsáni výhrou z Bedřichova, kde se jim povedl otočit výsledek z 2:0 na 2:3 a první Polnou chtěli doma potrápit. Už v 7. minutě předvedli domácí ukázkovou akci, kdy Moučka patičkou našel Macha, ten z první přistrčil na Slanaře, který viděl nabíhajícího Lukáše Sobotku a jeho centr našel hlavu Švece. Jeho pokus bravurně vyrazil polenský gólman Rychtecký.

Moučka obul střelky

O šest minut později přišla první gólová radost. Akci po ose Slanař – Zych – Moučka zakončuje posledně jmenovaný nechytatelnou střelou – 1:0. V 16. minutě vysunul Švec přihrávkou mezi beky Moučku, a ten se opět nemýlil – 2:0.

„Sehráli jsme vynikající poločas, další gól nám ještě pro ofsajd nebyl uznán. Hráči na hřišti plnili to, co jsme si řekli v kabině a předvedli hru, kterou se chceme prezentovat," řekl pohledský trenér Petr Veselka.

Po přestávce se domácím kombinačně už nedařilo, začali míče nesmyslně nakopávat. Přizpůsobili se hře soupeře a fotbal ztratil na kvalitě. Až v 65. minutě přišla pěkná akce domácích hráčů. Aut Lukáše Sobotky si rychle zpracoval Slanař, druhým dotykem dává na Šnobla, který přenesl hru na Zycha, a ten přesným centrem našel Moučku, který místo uzavření hattricku poslal míč do břevna. Čtvrt hodiny před koncem utkání přišla jediná vážnější akce rezervy Polné. Do úniku se dostal Jelínek, ale Růžička mu skokem pod nohy znemožnil zakončení.

„Mrzí mě, že jsme hru z prvního poločasu nedokázali přenést do druhé půle. Přizpůsobili jsme se hře domácích. Bezchybně hrála obranná čtyřka na čele s Michalem Sobotkou," má jasno Veselka.