Nicméně aspoň v tabulce udrželi čtvrtou pozici, promarnili však příležitost dotáhnout se v tabulce moravskoslezské divize na třetí Břeclav.

Starší dorostence byli v moravské metropoli mírným favoritem, pro výhru dokráčeli po trpělivém výkonu. První poločas totiž moc pohledný fotbal nenabídl, brankových šancí bylo na obou stranách snad ještě méně než toho pověstného šafránu.

Slovan však byl v duelu 21. kola o něco nebezpečnější a potvrdil to po změně stran. Klíčový okamžik totiž přišel ve 49. minutě, když se prosadil po krásném sólu P. Karlík. Druhou branku havlíčkobrodských fotbalistů přidal po rohu Peřina.

Hosté z Vysočiny pak přestáli dvě vyložené šance a přesvědčivou výhru pojistili v poslední minutě Caklem.

„Měl jsem z tohoto zápasu obavy, ale moji svěřenci svou bojovností dokázali přivézt důležité tři body. Děkuji celému týmu hlavně za druhý poločas, který o našem vítězství rozhodl," uvedl pro webové klubové stránky trenér František Souček.

Favoritem duelu byli i mladší dorostenci, doplatili však na nekoncentrovanost během tří minut první půle. To se ve 24. a 27. minutě prosadili Kamenský, respektive Muselík. Jinak hosté svého brněnského soupeře přehrávali, ale v koncovce byli sterilní. Po změně stran sice snížil po Pabouskově přihrávce Chlád, ale o chvilku později Pabousek jen rozezvučel tyčku a v 61. minutě definitivně rozhodl Chasák.

„Utkání přineslo podobný obrázek jako v jiných utkáních, my tvoříme hru a soupeř střílí branky. Chtěli jsme, aby se nám ukázali i hráči, kteří se do základní sestavy dostávají méně. Bohužel tuto šanci uchopili jen někteří z nich, což nás obrovsky zklamalo,“ uvedl k utkání trenérský triumvirát P. Mazánek, O. Mazánek, Havel.

Další zápas čeká oba výběry už v neděli, kdy narazí na Humpolec. Mladší dorostenci budou proti poslednímu týmu tabulky jasným favoritem, stoprocentně bodovat by však mohli i starší. Pomstili by tak porážku A týmu 5:1 z Humpolce.