„Kluci po celou sezonu vytvořili skvělou partu. Tréninková docházka byla výborná, skoro všichni se dostali nad 85 procent. Hráli kombinační fotbal založený na výborné kondici. Trochu mě mrzí, že jsme dali jen 58 branek, protože šancí bylo mnohem více a na tom musíme další sezonu více zapracovat. Na druhou stranu obranná fáze byla super. V celé soutěži jsme měli čtvrtou nejlepší obranu (obdržených 38 gólů). Naše nejlepší zápasy byly s první trojkou Svratkou Brno, Otrokovicemi a Blanskem. Tyto zápasy se tempem a kvalitní hrou rovnaly s 1. ligou MSDL. Hráčům, kteří končí U-19 přeji v dospělém fotbale hodně štěstí a pohodu jakou měli v dorosteneckém věku. Jsou to Jagoš, Látera, Hamřík, Fišer a Havel," řekl brodský trenér U19 František Souček.

Kádr pro sezonu 2015/2016 tvořili:
Zelenka, Vaněček – Hloušek, Zástěra, Jagoš, Látera, Hamřík, Peřina L, Peřina J, Poul, Karlík, Havel, Henek, Fišer, Křivohlavý.

Nejlepším střelcem týmu se stal s 11. brankami Křivohlavý o dvě branky méně vstřelil Fišer.

VOBORNÍK STŘELECKY TÁHL MLADŠÍ DOROST

Mladší dorost po polovině divizní soutěže byl na šestém místě a trenérská dvojice Josef Fikar a Jiří Pabousek toto umístění hodnotili pozitivně. Úvod podzimu jim, ale nevyšel podle představ, když z prvních šesti utkání získali pouze čtyři body.

„Většina hráčů přešla ze starších žáků a několik utkání si museli zvykat na jiný důraznější styl v jednotlivých utkáních. Důvody špatného vstupu do jarní části sezony vidíme v nezkušenosti i v nevhodně zvoleném herním systému. Po přechodu na systém 4-4-2 se hra zkvalitnila, dostavily se nejen lepší výsledky, ale hlavně se zlepšila předváděná hra. Kromě nepovedeného posledního utkání doma s Otrokovicemi jsme druhou polovinu podzimu odehráli velice kvalitně," vrátil se k podzimu brodský kouč U17 Josef Fikar a dodal: „Kádr zůstal po podzimu pohromadě, z hostování se vrátil pouze Voborník, s jeho příchodem se zvýšila údernost naší ofenzívy. Na druhou stranu se zranil Lažínský a prakticky celou jarní část soutěže nehrál. Po kvalitní zimní přípravě jsme věřili, že i v jarní části soutěže navážeme na úspěšné výsledky z podzimní části. Výsledek předčil naše očekávání, hráči se proti podzimu ještě výkonnostně zvedli a ve většině utkání předváděli atraktivní hru podloženou i výsledkově." Ze 14 jarních utkání mladší dorost Slovanu jedenáctkrát vyhrál, dvakrát remizoval a pouze jednou prohrál. „Při skóre 59:14 jsme obsadili první místo v jarní tabulce. Na hráčích byla vidět chuť do hry, nehráli bázlivě jako v úvodních podzimních utkáních a působili na hřišti kompaktně. Základem úspěchu byla parta, kterou se podařilo vytvořit. V týmu byla zdravá konkurence, když se v jarní části prosazovali i hráči, kterým se v podzimní části tolik nedařilo," má jasno Fikar.

V celkové tabulce sezony 2015/2016 obsadila brodská U17 páté místo se ziskem 55 bodů při skóre 97:46.

Kádr pro sezonu 2015/2016 tvořili:
Březina, Kandr – Dočekal, Franc, Kučírek, Nápravník, Žáček, Chalupa, Jirák, Karlík, Lažínský, Ondráček, Pabousek, Vídenský, Čermák, Král, Ranecký, Tajovský, Voborník.

Nejlepší střelci:
14 – Voborník
12 – Ondráček, Pabousek, Tajovský
10 – Karlík