První tři body do tabulky si připsala za vítězství 2:1 nad domácím Dobronínem a následně doma porazila Speřice 3:2. V tomto utkání se jí navíc povedl skvělý obrat, když po prvním poločase prohrávala 0:2. „Řekl bych, že klíčový moment zápasu byl, když náš gólman chytil šanci na 0:3, následně se nám povedlo snížit na rozdíl jednoho gólu a dostali jsme se do zápasu. Myslím, že jsme si nakonec výhru zasloužili," zhodnotil obrat trenér Chotěboře Jiří Turek. Podle něj chotěbořská rezerva dostala hned na úvod možná dva nejtěžší soupeře, a zisk šesti bodů tak téměř nikdo nečekal. Ve třetím kole narazí Chotěboř na Košetice, s nimiž v minulé sezoně do I. A třídy postoupila.

„Košetice hrály dobře už v béčku, odkud postoupily z prvního místa. Doma se jim daří, navíc je před sezónou posílili i hráči z pelhřimovského béčka, takže to bude znovu těžký zápas," řekl Turek k nadcházejícímu sobotnímu střetnutí.

S dosavadními výsledky panuje v Chotěboři velká spokojenost. V dalších kolech by se chtěl nováček, kterému zatím patří pátá příčka, pohybovat ve středu tabulky. „Naším cílem je hrát klidnou hru někde okolo šestého až osmého místa," doplnil Turek.

Dobře si zatím vede také Světlá nad Sázavou, které po výhrách 6:0 nad Pohledem a 1:0 nad domácí Havlíčkovou Borovou patří v tabulce druhé místo. Trenér Miloslav Kafka přesto zatím s výkony svých svěřenců příliš spokojený není. „Střídavě oblačno, sice jsme docela dobře bránili, ale přechodovou fázi a útok musíme do dalších zápasů zlepšit," zhodnotil Kafka úvodní dva zápasy.

Podle něj by s dosavadní předvedenou hrou měli světelští fotbalisté velké problémy, například už v nadcházejícím nedělním duelu proti lídrovi tabulky z Leštiny.

„Leština je favorit, bude to zápas podzimu, na který se musíme dobře připravit a výrazně zlepšit naši hru," říká znovu Kafka, podle kterého hrála Světlá lépe v přípravě před sezónou, a to i s lepšími soupeři.

I v dalším průběhu soutěže se Světelští chtějí držet na špici tabulky. Pomoci by jim k tomu měl například Miroslav Křikava, který ve dvou zápasech vsítil už čtyři branky. „Je to koncový hráč, kterému musí taky někdo tu šanci připravit, což nám chybělo. Párkrát si ten míč musel vybojovat sám," doplnil kouč Kafka.

Opačné starosti než Chotěboř B a Světlá má havlíčkobrodské béčko, kterému po debaklech 1:5 s domácí Lukou nad Jihlavou a 0:6 s Leštinou patří s hrozivým skóre 1:11 poslední příčka v tabulce. Vstup do soutěže se nepovedl ani Pohledu. „Nedaří se nám, ale věřím, že přijdou lepší zítřky. Zlepšit se musíme už tuto neděli ve Speřicích," přeje si pohledský trenér Petr Veselka.

Lukáš Zadek