Nyní je všechno jinak. Po loňském konečném osmém místě se svěřenci trenéra Milana Kubíka, který na lavičce vystřídal Radka Palána, stali milým překvapením podzimní části soutěže.

Jednu chvíli dokonce atakovali vedoucí Světlou nad Sázavou, která se odtrhla až ve vzájemném zápase, které proběhlo v devátém kole a Světlá ho na domácí půdě zvládla výhrou 2:0.

Špatná morálka útočníků

„Do zápasu se Světlou bylo vše super, ale potom v týmu nastalo uspokojení a prohráli jsme čtyři zápasy," nechal se slyšet trenér Štoků Milan Kubík. Ten dokonce před klíčovým zápasem se Světlou naordinoval svěřencům zvláštní přípravu, když je poslal do vinného sklípku. „Je potřeba, aby si kluci vyčistili hlavu a odreagovali se od fotbalu," řekl tehdy pro Deník Kubík.

Šéfa lavičky nejvíce trápí prohry s Kamenicí a s Třeští. „V obou zápasech jsme byli lepším týmem, měli jsme více gólových příležitostí, ale doplatili jsme na špatnou morálku našich útočníků," dodal Kubík. Ten si ze začátku sezony nemohl stěžovat ani na tréninkovou morálku, která byla stoprocentní, ale v průběhu podzimu toto číslo rapidně klesalo.

A který zápas byl podle Kubíka nejlepší? „Určitě na hřišti brodského Slovanu, kde jsme béčko porazili jasně 4:0 a rozhodnuto bylo už do padesáté minuty," má jasno štocký trenér. Ten se svým týmem zahájí zimní přípravu už v polovině prosince, ale jak sám tvrdí, bude ještě neřízený a pro hráče dobrovolný.

Bude se jednat především o fotbálky v tělocvičně. V zimním období nemine hráče soustředění a přípravné zápasy.

Statistiky
SOKOL ŠTOKY – PODZIM 2012
Umístění:     4 místo
Výhry:         7
Remízy:         1
Prohry:         5
Body:         22
Nejlepší střelci: Jakub Lóži 5, Jan Žila 3
Tréninková docházka: Vodička, Kunc, A. Dáňa a M. Dáňa 9O%