Štoky kolo před koncem slaví postup

Havlíčkobrodsko - Fotbalisté Štoků zažívali po sobotním zápase s Novým Rychnovem euforii. Zajistili si totiž postup do I. A třídy a oslavy byly hodně bujaré. V Tisu diváci viděli devět branek, takže se rozhodně nenudili.

13.6.2018

Fotbalisté Štoků (v modrém) už mohli slavit postup, a to ještě zbývá jedno kolo soutěže.Foto: Deník/archiv

HERÁLEC – HABRY 3:4
V prvním poločase byly lepším týmem Habry. Domácí jim nestíhali, chyběla jim fyzička. Obě branky ovšem padají na vrub domácímu brankáři. Při obou situacích neudržel střely a hosté pohodlně skórovali. Za stavu 0:1 se mohl z trestného kopu trefit Ganobjak, ale balon jen těsně minul branku. Po změně stran byl výkon ze strany domácích zlepšený, ale v 51. minutě na 3:0 zvýšil Vavřička. Ovšem o pět minut později snížil Dvořák. Pak zahodil velkou šanci Buben, kdy z malého vápna trefil pouze brankáře. Radovat se stejný hráč mohl o chvilku později, když proměnil penaltu. Pak ale zazdil další tutovku a tak z brejku skóroval Vavřička. Herálec chtěl z výsledkem něco udělat, ale stačilo to jen na konečných 3:4. Dvořák poslal balon pod sebe. Ten projel přes malé vápno, kde číhal Vlk.

Góly: 56. Dvořák, 61. Buben (PK), 89. Vlk – 20. M. Vlček, 42. Fanta, 51. a 74. Vavřička. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Herálec: Nermut – Klement, Ulrich, Paclík (87. T. Dvořák), Ganobjak – Kohout, Král, Vašák, Stojan (46. Vlk) – Buben, M. Dvořák. Habry: V. Krátký – R. Krátký, Martin Janouch, Řezníček, M. Vlček – Vlášek, Klouček, Desenský (54. Rainiš), Fanta – Bártík (38. Bernat), Vavřička.

LÍPA – ČERNOVICE 4:1
Domácí byli po celý zápas lepším týmem a převahu vyjádřili i gólově. Hosté hrozili ze standardních situací, po jedné z nich se jim povedlo alespoň jednou skórovat. Domácí šli do vedení po čtvrt hodince hry, kdy se střelou z dálky prezentoval Jan Prokš. Následovala po faulu i penalta, kterou proměnil Vašák. Třetí branku přidal střelou z úhlu Lukáš Havel. Ve druhém poločase Lípě zvlhl střelný prach. Konečnou podobu výsledku pak dal Josef Kutlvašr mladší.

Góly: 15. J. Prokš, 18. Vašák (PK), 35. L. Havel, 88. Kutlvašr ml. – 20. Růžička. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Lípa: Vašák – Šimek, M. Prokš, Vácha, R. Souček – J. Havel, Fejt, L. Havel (77. Sochor), J. Prokš (70. J. Kutlvašr st.) – J. Kutlvašr ml., P. Souček.

LUČICE – A. DŮL 0:3
Do Lučice přijel kvalitní soupeř, který své papírové předpoklady potvrdil. K vidění byl bojovný a vyrovnaný fotbal. Každý chvilku tahal pilku. Hosté byli ovšem efektivnější v zakončení. Do vedení šli v 35. minutě, kdy domácím propadl balon, brankář vyběhl a Krejčí zachoval klidnou hlavu a obstřelil ho. Hned o čtyři minuty později stejný hráč navýšil vedení hostů. Po změně stran už domácí tolik soupeřovu obranu nezlobili, už neměli na obrat. Navíc v 75. minutě Gavallér pojistil vedení třetí brankou a bylo po zápase.

Góly: 34. a 38. Krejčí, 75. Gavallér. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Lučice: Rýdl – J. Pavlík, Hübner, Kolář (76. Jiráček), Lančarič – Vrána, Jonáš, Megela, Zvolánek – Blažek, Pecha.

S. RANSKO – POHLED 2:4
Hosté se ujali vedení už v 9. minutě, kdy využil chyby obrany Daniel. Ale po necelé čtvrt hodince domácí dokázali snížit. Po křídelní akci našel centr hlavu Filipa Dymáčka a ten se nemýlil. Pak přišla branka až těsně před poločasem. Kdy kombinační akci Pohledu zakončil Klement.

Hned po návratu z kabin se Starému Ransku podařilo srovnat. Centrovaný balon uklidil do brány Holcman. Pak ale přišli téměř vlastní branky domácích. Obě dvě padly po centrovaných balonech. Konec utkání pak ještě přinesl červenou kartu pro hosty, za nesportovní chování šel předčasně do sprch Bártík.

Góly: 23. F. Dymáček, 46. Holcman – 9. Daniel, 43. Klement, 65. Siebenbürger, 83. Rérych. Rozhodčí: Bula. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (85. Bártík). Diváci: 53. Poločas: 1:2. S. Ransko: Kadlec – Novosad, Pecina, Říha, Zvolánek (64. Pečenka) – Jaroš, Vavroušek, J. Dymáček, Holcman (72. M. Janáček) – F. Dymáček (82. Losenický), J. Janáček. Pohled: Růžička – M. Sobotka, Moučka (62. Freudenreich), Šnobl (62. Šikner), Siebenbürger – J. Hospodka, Klement, Slanař, Rérych – Daniel, Bártík.

ŠTOKY – N. RYCHNOV 3:2
Domácí nastoupili proti těžkému soupeři vlažně. A hned v 8. minutě šel po pěkné akci Šustra do vedení. Domácí ale záhy dokázali srovnat. Jindřich Dáňa založil rychlý protiútok, ze kterého nacentroval přesně na Bošackého, který z boku skóroval. Hrál se vyrovnaný první poločas, ve kterém se střídaly šance na obou stranách. Ovšem minutu před koncem půlky se z trestného kopu trefil přímo do vinglu Březina.

Do druhého poločasu Štoky vstoupily lépe, soupeře trochu přitlačily a z tlaku si vynutily penaltu, kterou proměnil Žila. Poté se fotbal odehrával především ve středu hřiště. O třech bodech rozhodli domácí v 75. minutě, kdy balon zatáhl opět Jindřich Dáňa a naservíroval ho před bránu, kde číhal Žila. Ten měl před sebou prázdnou bránu a nemýlil se. Poté už se zápas dohrával, hosté se sice snažili výsledek zvrátit, ale postupovou radost domácím nepřekazili.

Góly: 15. Bošacký, 50. (PK) a 75. Žila – 8. Šustr, 44. Březina. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Štoky: Uhlíř – Miksa, J. Dáňa, Koníř, Šprla (65. Holík) – Havel, A. Dáňa, Bošacký (71. Fic), Gleixner – Žila, Lóži (80. Kunc).

TIS – ROZSOCHATEC 6:3
Domácí mohli už v první minutě vést 2:0, ale museli si počkat do té třetí. To se trefil Radil. Hostům se podařilo srovnat Martinem Vencem. Ovšem domácí si vedení vzali zpět a ještě do poločasu odskočili soupeři o dvě branky. Jenže Tisu se opět nepovedl vstup do druhé půle a hosté srovnali během pouhých sedmy minut. Ovšem domácí ještě nastříleli tři branky a vyhráli. „Jednoznačné to nebylo. Soupeř měl nebezpečné šance. Nás čtyřikrát podržel brankář. Skóre mohlo být výraznější, třeba 10:9. My jsme ale vyhráli zaslouženě. Navíc jsme ještě nastřelili čtyři tyčky,“ popsal hrající trenér Miloslav Kozlík.

Góly: 3. a 36. Radil, 26. Vala, 66. Kafka, 78. Benda, 86. Zezulák – 22. a 54. M. Venc, 47. Jelínek. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:0. Diváci: 85. Poločas: 3:1. Tis: Sojka – P. Šidlák, Novotný (46. Pavlas), Rosecký, Kafka (72. M. Kozlík) – Zezulák, Radil, J. Benák, Bárta – Vala (46. Benda), P. Benák. Rozsochatec: Peňáz – P. Dundáček, Pelikán, Brož, Meloun – Jelínek (74. Siebenbürger), Plodík, Bílek, R. Venc – Fiala, M. Venc.

ŽDÍREC N. D. B – HUMPOLEC B 4:2
První poločas byl zpočátku vyrovnaný, pak ale přišly dvě chyby domácí obrany a kopaly se dvě penalty. Nejprve špatně vyběhl domácí brankář a fauloval. Penaltu proměnil Benáček. Podruhé fauloval Pleva a stejný hráč Humpolce se nemýlil ani napodruhé. Domácí ale nezaháleli a vytvářeli si šance ale Malínský a Tlustý se neradovali. Po změně stran už ale domácí začali se začali prosazovat. Nejprve na vzdálenější tyči číhal Bříza a stejný hráč srovnal, kdy měl sice balon na dlouhou nohu, ale bodlem umístil míč k tyči. Pak se mezi beky prosadil Tlustý a na 4:2 upravil střelou z vápna Zahradník.

Góly: 68. a 72. Bříza, 77. Tlustý, 84. Zahradník – 33. a 56. Benáček (oba PK). Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Ždírec n. D. B: Fousek – Marek, Pleva, Němec, Tlustý – Zahradník, Dočekal, Máša, Bříza (89. R. Vomela) – Malínský, Beran (74. M. Vomela).

13.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 27 000 Kč Strojírenští technici projektanti, konstruktéři projektant lehkých obvodových plášťů a interiérů. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - nadšení, loajalita, flexibilita, ochota učit se, výhodou znalost AJ, Inventor a Revit, - tvorba jednotlivých fází projektové dokumentace pro výrobu, návrhy realizovatelných technických řešení, komunikace v rámci projektového týmu (s výrobou) s montáží, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Nevšímal, a.s. - pracoviště, Dvořácká, č.p. 3263, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Lukáš Žemba, +420 325 512 090. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov pomocný stavební dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: celá ČR, Osobní kontakt možný každé pondělí 11-12 hodin.. Pracoviště: Plaj hb, výrobní družstvo, 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Mykhaylo Shpilka, +420 777 031 487. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: - příjemné vystupování, samostatnost, spolehlivost, flexibilita, zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství, výhodou praxe, - příprava a prodej zboží, obsluha zákazníků, spolupráce s vedením prodejny, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - h.brod, Masarykova, č.p. 3552, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Simona Novotná, +420 724 841 540. Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 15 000 Kč Barmani barman/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe výhodou, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Intralex s.r.o. - pracoviště, 582 32 Lipnice nad Sázavou. Informace: Michaela Sukdoláková, +420 775 789 059.

Česká Bělá už třikrát po sobě získala jeden bod a propadla se na čtvrté místo.

Ledečská rezerva se propadla na čtvrté místo

Zaběhat si do Havlíčkova Brodu přijely nebo přišly necelé dvě stovky závodníků.

Půlmaraton opanovali Bartoš a Součková

-

Vstup do sezony Bruslařům vyšel. V derby pokořili Žihadla

Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili o víkendu do důležité druholigové sezony. Mají totiž poslední možnost se vrátit zpět do první ligy. Na úvod je čekalo derby s Moravskými Budějovicemi. Bruslaři šli v první třetině dvakrát do vedení, ale soupeř vždy vzápětí srovnal. Broďáky to ale nezlomilo a připsali si vítězství 6:2.