K němu se tentokrát připojil parťák z útoku Jakub Lóži, který se nechtěl zahanbit a hattrick přidal taky. Jen se tentokrát nejednalo o jednoznačnou záležitost. Černovice do poločasu dokázali odpovědět na každou trefu domácích a do šatny se šlo za nerozhodného stavu 4:4. Rozhodnutí padlo po přestávce, kdy se dvakrát trefil právě Žila a dvougólový náskok byl v této fázi zápasu rozhodující. Nakonec se Štoky radovaly z vítězství 7:5. „Je dobře, že to našim útočníkům střílí, proti Černovicím se trefil i náš třetí útočník Petr Bošacký. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb v obranné fázi, proto z toho bylo takové drama. Nakonec rozhodla desetiminutovka ve druhém poločase, ve které se nám podařilo od soupeře odskočit,“ řekl vedoucí mužstva Štoků Milan Kubík.

Opačné starosti má nováček ze Starého Ranska, který ze dvou zápasů nezískal ani bod a připsal si dvanáct inkasovaných gólů. Pět už ve zmiňovaném utkání ve Štokách a sedmigólový příděl si odváželi svěřenci Martina Beránka z Tisu. „Do soutěže jsme se přihlásili na poslední chvíli, kluci už měli naplánované dovolené, do toho byla svatba, přesto kluci přistoupili k přípravě zodpovědně. Naší nevýhodou je, že kluci byli zvyklí hrát bez herního systému a nyní se na něj těžko zvykají. Mladí kluci mají zatím s vyšší soutěží problémy. Platíme krutou nováčkovskou daň a chvíli bude trvat, než si vše sedne,“ řekl předseda Spartaku Staré Ransko Jan Hülle.

Podobného názoru je i trenér Martin Beránek. „Oproti loňské sezoně hrajeme v jiném složení a ani v jednom zápase jsme nehráli ve stejném složení kvůli dovoleným. Musíme tomu dát čas,“ má jasno kouč Starého Ranska.

Druhou remízu v řadě uhráli fotbalisté Lípy (na snímku) na venkovním hřišti. Po dělbě bodů v Pohledu, sebrali bod i Lučici.
Štoky viděly dvanáct gólů a dva hattricky