Ve Světlé nad Sázavou se utkají místní fotbalisté se Štoky. Ty jsou zatím překvapením soutěže.

Ještě loni hráli o záchranu a letos je jejich „domovem" čelo tabulky. „Jsou pro mě velkým překvapením. Omladili tým, trenér dal dohromady dobrou partu a navíc si myslím, že na jejich menším hřišti body ztrácet nebudou," potvrdil světelský kouč Miloslav Kafka.

Stejné překvapení panuje i ve štockém klubu. „Nikdo s tím moc nepočítal," potvrdil kouč Milan Kubík. „Stabilizoval se kádr, mladí dorostenci do týmu zapadli výborně. Chtěli jsme hrát střed tabulky, a to se splnilo nad očekávání," dodal.  Nedělní zápas bude pro Štoky pořádnou prověrkou. Utkají se s lídrem soutěže, který rozhodně na domácí půdě nebude chtít prohrát a bude chtít navázat na trochu překvapivou jasnou výhru v Lukách.

„Teď jsme měli těžkých 14 dní a navíc minulý týden jsme odjížděli v deseti lidech, a musel tak naskočit dorostenec Vodička. Luka jsme určitě zaskočili," uznal Kafka.  „Čekali jsme, že by v Lukách mohla Světlá remizovat, ale nakonec jsme ztratili my v Bedřichově," pokrčil rameny Kubík, lodivod Štoků. Ten si moc dobře uvědomuje, že se Světlou to bude náročný duel. „Máme samozřejmě ze Světlé respekt, ale chtěli bychom bodovat. Každý bod je dobrý," potvrdil Kubík. Ten bude chtít po svých svěřencích, aby si dali pozor hlavně na ostrostřelce Miroslava Křikavu. Ovšem „osobku" na něj nechystá. „To se ani nedá. Musí dobře bránit celý tým," pronesl Kubík.  Domácí šéf lavičky očekává bojovné utkání. „Musím hráče upozornit, že je zápas bude asi trochu bolet. Čekám od soupeře bojovnost a nasazení. Štoky nám nic nedají zadarmo," řekl  Kafka.

Předpokládané sestavy:
FK Bohemia Světlá n. S.: Adamec – Karel, Rezek, Vodička, Valenta – Čuřík, Pohnětal, Císař, Štros – Dvořák, Křikava. Trenér: Miloslav Kafka
Sokol Štoky: Uhlíř – Kunc, Miksa, M. Kubát, A. Dáňa – Stehlík, Prokš, Vodička, M. Kubík – Žila, Lóži. Trenér: Milan Kubík
Rozhodčí: Kalina – Jurka, Jilek
Začátek utkání: Neděle v 15.00