V divoké přestřelce skončil zápas spravedlivou remízou 4:4.

Od začátku se hrál velmi zajímavý technický fotbal. „"Chtěli jsme mít rychlý přechod do útoku, a to se nám do zranění Marcela Hübnera dařilo," řekl brodský trenér Ján Bdžoch. Skóre otevřel po půl hodině hry Pikl, ale do poločasu stačil vyrovnat Novotný. Následně se po příchodu z kabin trefil znovu Pikl a dvakrát poslal domácí do dvougólového vedení Kratochvíl. Ani stav 3:1 a 4:2 s hosty nezamával. „Byli jsme lepší, bylo na vítězství. Humpolec byl slabý soupeř. Kvalitativně tam byl rozdíl. Bod z venku je pro nás ale super. Oni mohou v zimě posílit a může to být jiné. Neodevzdali jsme se stavu 4:2, snažil jsem se hráče uklidnit. Nechtěl jsem, aby měnili styl hry, protože jsme se do šancí dostávali, ale neproměňovali je. Věřil jsem, že nám to ovoce přinese," měl jasno Bdžoch.

Silnou stránkou brodské rezervy byly standardní situace, ze kterých Humpolec trestala. „Potkala se dvě mladá mužstva, na krajský přebor to bylo poměrně kvalitní utkání. Dvakrát jsme vedli o dva góly, vítězství jsme měli uhájit. Bohužel jsme doplatili na hrubé individuální chyby a nekoncentrovanost. Prakticky všechny góly jsme dostali po standardních situacích," smutnil humpolecký asistent trenéra Martin Padrnos.

Tu poslední využil Lukáš Sůva v poslední minutě zápasu, který se postaral o zaslouženou dělbu bodů. „Byli jsme trpěliví, hráli jsme pořád stejně, jako by se nic nestalo a po dvou standardkách se nám podařilo vyrovnat. V prvním poločase jsme měli dobrý přechod do útoku, po zranění Hübnera toto opadlo. Druhý poločas chci pochválit hráče za morálku, za kterou byli oceněni vyrovnáním," dodal Bdžoch.

Favorizovaný Humpolec má po třech kolech pouhé dva body. „Klidně jsme mohli mít devět bodů, v našich silách to bylo. Mrzí mě hlavně zápasy v Bíteši a teď s H. Brodem, v nich jsme měli zvítězit. Naše situace příznivá není, ale můžeme si za ni sami. Budou muset přijít personální změny, je potřeba abychom se zvedli," vyjádřil se Padrnos a dodal: „Tým se sice hodně obměnil, ale jsou v něm hráči, kteří už mají něco za sebou. Nemá cenu si dělat alibi, důvod našeho nepovedeného startu do sezony je jinde."