Svěřenci Richarda Zemana mají za sebou zatím spanilou jízdu, z osmi zápasů nasbírali plný počet bodů a inkasovali pouze dva góly, z pokutového kopu v Jaroměřicích a doma s Pacovem si dali vlastence.

„Pomohly nám první tři zápasy, které nám herně nevyšly, ale dokázali jsme je vyhrát. Teď už se jenom vezeme na vítězné vlně," říká brodský gólman Lukáš Kučírek. Ten zazářil v posledním utkání v Žirovnici, kde lapil pokutový kop a další tři tutovky domácích.

Na jeho výkon bude spoléhat proti Sapeli Polná trenér Zeman, kterému se uzdravil Nechvátal, Petřík a Hejkal.

„Ten širší kádr zase máme kvalitnější, ale už do konce podzimu s největší pravděpodobností nenastoupí Michal Mareš, který si bude plnit futsalové povinnosti," objasňuje otázku kádru brodský lodivod.

Domácí nečeká rozhodně jednoduchý špíl, neboď hosté dokázali vyhrát v Pacově, v Žirovnici a z domácího prostředí si udělali zatím nedobytnou tvrz, o čemž se v posledním kole přesvědčila světelská Bohemka inkasováním potupného bůra. Navíc se Polné podařilo s favoritem soupeřem urvat v loňské sezoně čtyři body a tři si přivezla za výhru 1:0 právě z Losů.

„Určitě jsme nepočítali s tím, že se budeme pohybovat vysoko. Bereme to tak, že máme slušný bodový základ do dalších bojů. S Brodem se nám daří a přijedeme určitě bojovat o nějaký bodový zisk," říká předseda Sapeli Polná Jiří Babínek.

Domácí nastoupí do zajímavého utkání s jednou změnou v sestavě.

„Do hry půjde Provazník místo Vacka a Míča se posune do zálohy," prozrazuje Zeman a dodává: „Rád bych lidi pozval na útočný fotbal, myslím si, že proti Pacovu a Velké Bíteši si přišli na své. Bez odezvy by neměly zůstat ani venkovní zápasy."