Suverenitu v něm potvrdil brodský Slovan, který doma porazil ždírecký Tatran 2:1 a udržel si v tabulce čtrnáctibodový náskok. Na první bodový jarní bod čeká světelská Bohemka a Chotěboř. Naopak se bodu dočkali v Přibyslavi.

Ta doma se Žirovnicí vybojovala bezbrankovou remízu. Světlá doma přivítala Moravské Budějovice a cílem svěřenců Miloslava Kafky bylo zapomenout na prohraná derby s Havlíčkovým Brodem a Ždírcem.

„Pro nás sezona začne až domácím zápasem s Moravskými Budějovicemi," řekl v minulém týdnu Kafka. Jenže soupeř je zaskočil už v jedenácté minutě, kdy se hlavou mezi nedůraznou světelskou obranou prosadil hlavičkou Josef Šplíchal. Na tuto branku dokázal odpovědět Křikava až v 55. minutě, když potrestal chybu gólmana Pokorného, který dvě minuty předtím nahradil v brance zraněného Jelínka.

Rozhodnutí padlo v 72. minutě, kdy se před Soukalem po nastřeleném břevnu nejlépe orientoval Novotný. V závěru ještě světelští Pešek s Pechou obdrželi červenou kartu, což je už na jaře pro Světlou třetí vyloučení.

„Jako celek mě kluci zklamali. Budějovice měly lepší přechodovou fázi. My jsme si málo nabíhali. Ty červené karty byly asi oprávněné, byli to poslední hráči, kteří faulovali," řekl světelský trenér Miloslav Kafka.

V Jemnicku přišla o body Chotěboř už v prvním poločase, kdy se dvakrát prosadil František Kříž. Jenže se nechal po přestávce vyloučit a Chotěboři nabídl přesilovku, ale ta plodná nebyla.

„Byl to podobný zápas jako s Brodem. Herně jsme nepropadli, ale chybí nám kvalita a důraz v soupeřově šestnáctce. Pokud je soupeř v šestnáctce lepší, tak nemůžeme pomýšlet na nějaký výsledek. Herně jsme se zvedli, ale body nám to nepřináší," smutnil chotěbořský kouč Josef Soural.