Světelští Skláři jsou po šesti kolech jako jediní neporažení

Vysočina – Havlíčkově Borové se vstup do sezony nevydařil. Opět padla, tentokrát doma nestačila na nováčka z Telče. Zápas si prohrála vlastními chybami.

11.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Pavla Hájková

H. BOROVÁ – TELČ 0:2
Domácí zápas fotbalistům Havlíčkovy Borové vůbec nevyšel. Do šancí se nedostávali, naopak dvě defenzivní chyby soupeř potrestal. „Podali jsme hodně podprůměrný výkon. Góly jsme soupeři nabídli. Kluci na hřišti neplní to, co si řekneme. Chybí jim herní zodpovědnost. Ve druhém poločase jsme soupeře sice zatlačili, ale nestojí to ani za řeč. Do šance jsme se nedostali,“ smutnil borovský trenér František Polák.

Góly: 14. Nechvátal, 29. Fortelný. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:4. Diváci: 77. Poločas: 0:2. H. Borová: Pavel Veselý – A. Chlubna, J. Chlubna, Votava, Blažek – Paušíma, Béna (59. Havlíček), Sobotka, Z. Frühbauer – Němec, Kučera (27. Petr Veselý).

KAMENICE N.L. – MÍROVKA 3:2
V kvalitním utkání měli domácí mírnou převahu, hosté hrozili hlavně z brejků. Po jedné takové situaci se ujali ve 34. minutě vedení.. Čtyři minuty před přestávkou se radovala i Kamenice, ujala se střela Dejmka k tyči. V 70. minutě byl ve vápně faulovaný Filípek a Míka z penalty zajistil domácím vedení. Vzápětí se z bezprostřední blízkosti prosadil Filípek a Kamenice šla do vedení 3:1.

Góly: 41. Dejmek, 70. Míka (PK), 72. Filípek – 34. Němec, 90. Kaplan. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Mírovka: Berky – Rásl, Dvořák, Martínek, Semelka, Němec (86. Mach), Lacina, Kaplan, Valášek, Bláha, Dvořák.

ŽIROVNICE – LEŠTINA 2:1
Ve vyrovnaném prvním poločase se ujali vedení hosté. V 15. minutě přešel Mišovic přes několik protihráčů a akci vyšperkoval přesnou střelou na zadní tyč. Domácí srovnali chvíli před přestávkou. Ve druhém poločase se obě strany herně trápily. Přesto domácí vybojovali všechny body, které jim zajistil T. Houška.

Góly: 40. Vilímek, 55. T. Houška – 15. Mišovic. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Leština: Novotný – Aubrecht, Proněk, Čáslavský, Forejt, Prchal, Štros, Piskač, Mišovic, Bárta (61. Pajer), Pleva.

H. BROD B – BEDŘICHOV 1:2
První poločas byl na obě strany vyrovnaný, domácí si vytvořili dvě slibné šance, ale obrana Bedřichova byla pozorná. Po změně stran převzali iniciativu brodští fotbalisté, ale několik šancí zahodili. Radovat se mohli až v 58. minutě, kdy přišel centr z pravé strany a Horn hlavičkou otevřel skore. Jenže pak přišly trestuhodné chyby během dvou minut, a ty stály domácí body.

Góly: 58. Horn – 76. Kolman, 77. Lacina. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 0:0. H. Brod B: Vaněček – Molák, Hloušek, Pazderka, Halák (79. Fišer) – Karlík, L. Peřina, D. Henek, Bartok – Nedvěd (57. Horn), J. Peřina (72. Látera).

KOSTELEC – SVĚTLÁ N. S. 1:6
Domácím se v okleštěné sestavě povedlo hosty zaskočit. Vavroušek poslal svůj tým do vedení. Jenže Světelší dlouho neotáleli a udeřili také. Novák srovnal, a zaskočené Kostelecké pak ještě více vykolejil zkušený Křikava, který dokonal bleskový obrat. Ve druhé půlce už to byla záležitost jediného týmu. Zkušený výběr hostů diktoval tempo hry a trestal další hrubky domácích.

Góly: 27. Vavroušek – 29. Novák, 31. Křikava, 60. Pohnětal, 72. Krajanský, 74. Rezek, 82. Šimek. Rozhodčí: Rosický. Bez ŽK. Divci: 59. Poločas 1:2. Světlá n. S.: Adamec – Karel, Rezek, J. Valenta, Krajanský (77. Šimek) – Pohnětal, Novák, Burda, Vaňásek – Křikava (82. Pešek), Muzikář (86. Filippi).

PACOV – CHOTĚBOŘ B 1:2
Domácí nepodali v poli špatný výkon, ale gól dali jediný. Do druhého poločasu nastoupil Pacov vlažně a Chotěboř to postavilo na nohy. Ve 49. minutě se navíc po odraženém míči trefil do šibenice Běloušek a bylo vyrovnáno. Pak Pacov hrál a hosté se jen bránili. Chotěboř prokázala dobrou střeleckou efektivitu, v závěru jí po brejku zajistil všechny body Pfeffer.

Góly: 12. L. Rybčák – 49. Běloušek, 81. Pfeffer. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:6. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, Čapek, Málek, Tůma, Ledvinka, Somerauer, Běloušek, Pfeffer, Vykoukal (46. Nedvěd), Krédl (66. Dlouhý).