Po dvou kolech se z vítězství radovala Světlá, naopak na body nedosáhlo brodské béčko.

V souboji dvou ambiciózních se oba týmy postupně dostali do vedení, o které během minuty přišly. Poprvé vedli svěřenci Josefa Sourala ve 43. minutě zásluhou Moravce. Jenže ještě do přestávky se po centru Kopice radoval z vyrovnání Šerý. Po hodině hry se podařilo Humpolci vývoj zápasu otočit, kdy střídající Pikl připravil „gólovku" pro Procházku. Hned po rozehrávce zahrál Tomovič nešťastně rukou ve vápně a Martin Somerauer z pokutového kopu vyrovnal na konečných 2:2. „Nebyl to pěkný fotbal ke koukání. Nám chybí rychlé přepínání v hlavách, při ztrátě míče, dlouho nám trvá přechod do defenzivní činnosti. Pořád musíme hrát a ne nad něčím přemýšlet. Každopádně se uhrála spravedlivá remíza," řekl k zápasu chotěbořský trenér Josef Soural.

Ve Světlé se ve 31. minutě dostali hosté z Moravských Budějovic do vedení. To se do míče opřel Švanda a dalekonosná střela zaplachtila až za Adamcova záda. Ještě před tímto gólem si obrovskou smůlu vybral světelský Petřík, který „zazdil" tři tutové šance. Po vstřeleném gólu hostí přišla pro domácí minuta snů. Nejdříve Křikava vyrovnal, potom Pohnětal trefil spojnici a Pavel Čuřík otočil vývoj zápasu. Po přestávce přidal Křikava svůj druhý gól, který přinesl do světelských řad klid. „První půlku jsme byli aktivní a na soupeře jsme vlítli, i když jsme prohrávali, tak jsme dokázali do poločasu zápas otočit. Jenže po změně stran jsme se zbytečně báli hrát hru jako v první půlce a soupeř převzal iniciativu. My jsme je moc do šancí nepouštěli, protože o jejich nebezpečných standardkách jsme věděli, tak jsme na ně byli připravení," nechal se slyšet světelský lodivod František Polák.

Druhou domácí ztrátu si připsala brodská rezerva. Ta neudržela vedení proti Sapeli Polná, do kterého ji poslal Teplan, a po přestávce zkušenější hosté zápas třemi góly otočili.

„Nezačali jsme zle, ale ve druhém poločase rozhodl přístup hráčů k dostupování, byli jsme několikrát druzí u balonu. Koncentrovanost, soustředěnost a zodpovědnost nebyla taková, jak jsme si řekli v kabině. Soupeř zkušeně obsadil hřiště, kde jsme mu udělali hodně volných prostor," hodnotil prohru brodský kouč Ján Bdžoch.