Svěřenci trenéra Miloslava Kafky jsou v laufu, okupují s devíti body druhou příčku tabulky a mají za sebou dvě vítězství v řadě.

„Tabulku nepřeceňujeme, je odehráno teprve pět kol a je velmi vyrovnaná. Jedna porážka může vše změnit," je si vědom světelský lodivod a dodává: „Určitě nejsme v pohodě. Máme od začátku soutěže problémy se sestavou, mladí hráči nejeví příliš zájem, takového Nádějeho jsem neviděl ani nepamatuji. Ještě, že nám pomáhají hráči starší generace."

Pozor na kvalitní útok

V posledním zápase si Světlá jasným výsledkem poradila s nováčkem soutěže z Luk nad Jihlavou, ale výkon v prvním poločase trenéra Kafku rozpálil.

„Museli jsme si v kabině nějaké věci vyříkat. Odpustím hráčům, když se jim technicky něco nepovede, ale špatné nasazení a malou bojovnost promíjet nikdy nebudu," má jasno Kafka.

Světlá by ráda navázala na dvě předchozí výhry a určitě doma si chce s Jemnickem poradit za tři body. Soupeř Světlé má zatím na kontě osm bodů a je na šestém místě tabulky.

„Jemnicko má dobré mužstvo, mají výborný útok, který si musíme pohlídat. Nepřijedou sem prodat kůži lacino. Podle mě rozhodne nasazení a fotbalová chytrost," dodává Kafka. Kdo bude mít větší fotbalovou chytrost, se uvidí až po nedělním zápase.