„Přijeli jsme bojovat o naději a tu jsme si vybojovali," tvrdil předseda světelského klubu Tomáš Bárta. Ve Velké Bíteši evidentně nevládlo absolutní zklamání, ale ve druhém táboře nebyla ani stoprocentní radost.

Jisté je jen jedno. Nedělní dopolední porážka Velké Bíteše se Světlou nad Sázavou 0:2 udělala závěr krajského přeboru ještě poměrně dost dramatickým.

„Myslím si, že tuhle situaci zatím nedokážeme zvládat. Je to pro kluky úplná novinka hrát takhle na vrchu. Chceme před domácím publikem udělat úspěch, ale trápíme se. V kabině si něco řekneme, ale pak nám to na hřišti nejde," kroutí hlavou Kubec.

Jeho tým si opět zahrál na Jánošíky: „Kolikrát už zaznělo, že bohatým bereme a chudým dáváme. My dokážeme zvládnout těžký zápas v Chotěboři a pak prohrajeme vyloženě svojí blbostí. Říkal jsem to už před měsícem, že těch pár posledních kroků bude pro nás hodně těžkých, a to se potvrzuje."

Velká Bíteš tak postupovou válku lépe zvládá na hřištích soupeřů, v posledním kole se představí na půdě Moravských Budějovic. „Kluci chtějí před vlastními diváky prodat, co v nich je. Chtěli vyhrát, abychom už dnes slavili, a pak to na nás leží. Tohle není deka, to je už traverza," dodal Kubec.

Po odstoupení trenéra Františka Poláka si na lavičku stoup sám předseda klubu Tomáš Bárta a udělal řadu změn. Kanonýra Miroslava Křikavu vytáhl zpět na hrot útoku, na jeho post přemluvil k návratu veterána Miloslava Kafku. A tohle spojení fungovalo zejména v úvodu zápasu.

„Čekal jsem, že bychom mohli do nějaké desáté dvacáté minuty vstřelit gól. Počítal jsem, že by nás mohla Velká Bíteš podcenit, měla problém i s Herálcem," prozradil Bárta a pokračuje: „Míru (Křikavu) jsme v týdnu hodně hecovali, protože do té doby hrál v záloze. Ať ukáže, že jsme ho oprávněně posunuli do útoku… A on to ukázal. Dal dva góly a to bylo důležité. Sice už pak tolik vidět nebyl, ale dva góly stačí."

Sám Bárta ale viděl ve výkonu některé chyby. Jeho tým hrál zkraje polovinu druhé půle hodně pasivně. „Na kluky to dolehlo. Já jsem před zápasem říkal, že si jdeme zahrát. Snažil jsem se je dostat do nějaké pohody a oni když vycítili šanci, tak to na ně dolehlo. Hráli jsme hodně vzduchem a nepodrželi jsme balón."

Ocenil však i defenzivu: „Na druhou stranu oni neměli kromě několika závarů a šance Dvořáka nic výraznějšího. Tohle nebyl asi výkon hodný postupujícího do divize."

Výsledky
HAVL. BROD B – HERÁLEC ZR 3:2
SAPELI POLNÁ – HUMPOLEC 1:5
ŽIROVNICE – JEMNICKO 2:1
VELKÁ BÍTEŠ – SVĚTLÁ N. S. 0:2
OKŘÍŠKY – CHOTĚBOŘ 2:1
PŘIBYSLAV – M. BUDĚJOVICE 2:2
V. MEZIŘÍČÍ B – JAROMĚŘICE N. R. 1:1

Sestava 25. kola KP. Infografika.

Bilance
3-2-2, góly: 11:14, průměr gólů na zápas: 3,6. Celkem: 87-33-55, góly: 578 (413:247), průměr gólů na zápas: 3,3.

Střelnice kola
6 gólů (Sapeli polná – Humpolec). Rekord sezony: 9 gólů (Přibyslav – Velké Meziříčí B, 2. kolo a Jemnicko – Herálec ZR, 14. kolo).

Snajpři
Střelci kola: 2 – Fikar (Havl. Brod B), Křikava (Světlá n. S.). Celkem: 26 – Szabó (Sapeli Polná). 22 – Dvořák (Velká Bíteš). 19 – F. Kříž (Jemnicko). 16 – M. Vopršal (Přibyslav/Havl. Brod B), Morkus (Jemnicko), Bastl (Okříšky). 15 – Valsa (Velká Bíteš). 13 – Pikl (Humpolec). 12 – O. Busta (M. Budějovice). 11 – Martin Somerauer (Chotěboř), J. Vopršal (Přibyslav). 10 – Neumann (Jaroměřice n. R.), Uchytil (Herálec ZR), Hanousek (Chotěboř), Křikava (Světlá n. S.). 9 – Kubíček, Dalík (oba Humpolec), Dvořáček (Sapeli Polná).

Neprůstřelní
Čisté konto: Adamec (Světlá n. S.). Celkem: 11 – Kříž (Humpolec), 9 – Kruba (Velké Meziříčí), 6 – Adamec (Světlá n. S.), Pazderka (Přibyslav), Janoušek (Velká Bíteš), 5 – Klubal (Jaroměřice n. R.), Kopeček (Jemnicko).

Zlí muži
Vyloučení: J. Ptaszek (Herálec), Klubal (Jaroměřice n. R.), Svoboda (Přibyslav). Celkem: 43 (22:21).

Ochozy
Diváci: 1 045, průměr na zápas: 150. Nejvíce: 300 (Velká Bíteš – Světlá n. S.), nejméně: 50 (Velké Meziříčí B – Jaroměřice n. R.). Celkem: 22 576, průměr na zápas: 129. Rekordní návštěva: 350 (Světlá n. S. – Jaroměřice n. R., 8. kolo).

Hvězda
Miloslav Kafka, záložník Světlé n. S.: Dvěma přihrávkami přispěl k výhře svého týmu.