Zápas Velká Bíteš – Přibyslav a okresní derby Chotěboř – Ždírec n. D. se kvůli nezpůsobilým terénům nehrály. Světlá chtěla proti Moravským Budějovicím zapomenout na domácí kolaps s Jemnickem (2:5), kdy ji sestřelili bratři Křížové.

Velké odhodlání na svěřencích Miloslava Kafky bylo vidět od prvních minut. Během čtvrthodinky si vypracovali tři vyložené šance, ale ani jedna se gólově neujala. „Do šancí se dostal zejména Míra Křikava, ale tomu to v poslední době nestřílí," smutnil světelský lodivod Miloslav Kafka. Soupeř se v tuto dobu před Janotovu svatyni dostával jen sporadicky.

Rozhodly penalty

Potom se domácí dostali k pokutovému kopu, ale ten Vodička poslal do konstrukce branky. „Vodička nebyl určen, ale věřil si," prozradil Kafka. Až přišla 34. minuta a probuzení střelce Křikavy, který poslal svůj tým do vedení. „Byla to šťastná branka, ale i ta platí. Hlavně věřím, že tímto Míra prolomil smůlu," přeje si trenér Světlé. Jenže v závěru první půle se ještě třikrát vyznamenal světelský gólman Janota.

„V prvním poločase jsme přečkali penaltu, ale pak vyrobili hrubku a inkasovali," vyjádřil se k první pětačtyřicetiminutovce hostující trenér Petr Kylíšek. Po přestávce se hrálo hodně bojovné utkání, které bylo až moc vyhrocené a nervózní i díky výkonu rozhodčího Tomáška.

„Výkon rozhodčího tomu určitě nepomohl. Nechal hráče na obou stranách okopávat," kroutil hlavou Kafka. Domácí se dostávali do dalších dobrých příležitostí, ale koncovka nebyla v neděli jejich silná stránka. Zákonitě musel přijít trest. V 76. minutě byl ve skrumáži faulován hostující hráč a Kyzlink zařídil z pokutového kopu pro Moravské Budějovice bod. „Pro nás jsou dva body určitě ztrátou. Měli jsme za zápas pět šancí, navíc jsme neproměnili pokutový kop. Měli jsme prostě vyhrát," má jasno Kafka.

„Fotbal se hrál asi dvacet minut a pak to byl boj, i když terén nebyl špatný. Oba týmy se více zaměřily na osobní souboje než na hru. Nám se podařilo protlačit do vápna, byl z toho faul i penalta a máme bod," dodal Kylíšek.