I. A TŘÍDA – SKUPINA A: SVĚTLÁ N. S. – HERÁLEC HB
(NE, 14.00 UT Humpolec)
Svěřenci světelského trenéra Miloslava Kafky mají po podzimu na špici tabulky krásný jedenáctibodový náskok. Jedinou podzimní porážku si připsali právě s nedělním soupeřem Herálcem, když na jeho půdě prohráli 1:0.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Všechna derby jsou ošidná a navíc se týmy proti nám chtějí vytáhnout," ví Kafka. Na domácí výhru si dobře pamatuje i herálecký vedoucí mužstva Miroslav Bárta.

„No, jestli jsme je porazili, tak je porazíme i v neděli a budou mít na kontě porážky dvě," smál se Bárta a dodal: „Já jsem už na podzim říkal Mílovi Kafkovi, že pokud by je tato prohra měla stát postup, tak mě to bude mrzet. Známe se už dlouho a jsme kamarádi."

Ve světelském kádru příliš k velkým změnám nedošlo. Odešel pouze útočník Sobek do Leštiny výměnou za Vojtu Čuříka. Zato v Herálci skončil z časových důvodů hrající trenér Petr Kuchta, kterého na lavičce nahradili Václav Hrala s Liborem Filipským. Dále se sice z Rakouska vrátil stoper Ondřej Ganobjak, ale ten odešel na hostování do brodského Slovanu a činnost ukončil Luboš Stojan. Tým tak doplnili hráči z B týmu.

„Myslím, že můžeme odehrát vyrovnaný zápas. Nebo taky můžeme vysoko prohrát, protože se proti nám ještě neprosadil střelec Miroslav Křikava a může si to vynahradit se vší parádou," řekl Bárta. Všechny přípravné zápasy v zimní přestávce světelští fotbalisté vyhráli.

„Hlavně jsme si vyzkoušeli, že týmy z okresu dokážou kousat. Přesvědčili jsme se o tom v zápase s Lučicí, která sice s námi prohrála 3:1, ale byla velice bojovná a hrála s velkým nasazením. V neděli hlavně nesmíme podcenit hlavně ty hráče z heráleckého béčka," je si vědom Kafka.