Ten využil domácího prostředí a tým Miloslava Kafky porazil 3:1.

Na trefu Najmana ze čtvrté minuty dokázal ještě odpovědět Křikava, ale do poločasu vrátil Herálci vedení Skála. Vyrovnat mohli Skláři po přestávce, ale za Žďánským chytaly ve dvou případech tyčky.

Konečnou podobu výsledku dal sedm minut před koncem Hamák. „Asi by spíše zápasu slušela remíza. My jsme nezachytili vstup do utkání, ale po vyrovnání Křikavy jsme hráli vyrovnanou partii. Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance, v tom nás soupeř předčil," řekl světelský lodivod Miloslav Kafka.

Světlá může složit reparát v neděli v Jaroměřicích od 16.30. „Pro nás je každý zápas těžký, ale taky každý chceme vyhrát," dodal Kafka.

Fotbalisté Žirovnice šturmují za záchranou. Na vítěznou šňůru navlékli už třetí korálek, v domácím prostředí přehráli 2:0 Jaroměřice.

„Pro nás to je nesmírně cenná výhra, Jaroměřice měly stejný počet bodů, je to náš konkurent v boji o záchranu. Završili jsme tím sérii tří po sobě jdoucích domácích zápasů a je velmi příjemné, že jsme v nich získali plný počet bodů," netajil se spokojeností kouč Slavoje Leoš Mitas.

Výhra modrobílých nesla všechny rysy těch předešlých. Ze strany Žirovnice to nebyl fotbal, který by zvedal diváky ze sedadel svou kvalitou a technickými fintami, ale jakási lehkost byla nahrazena poctivostí, bojovností a zarputilostí. To stačilo na Luka nad Jihlavou, Velkou Bíteš a také i Jaroměřice.

„Nebyl to ideální výkon ze strany naší i soupeře, ale Jaroměřice jsme nepustili do větší šance," potvrdil Mitas. Právě defenzivní práce je to, co momentálně tým zdobí.

„Kněžínek s Knotkem hrají ve velké pohodě, moc chyb momentálně nedělají," pochválil trenér stopery, ale jedním dechem dodal, že zvýšená bodová porce není zásluhou jen zmíněné dvojice: „Směrem dopředu nám to ještě nejde, jak bych chtěl, ale celkově se zvedáme. Těší mě, že se střelecky opět prosadil Dýnek, protože to je hráč, který by v těch důležitých zápasech měl tým táhnout," zmínil dvougólový příspěvek režiséra hry.

Kamil Vaněk