Světlá si výhrou upevnila vedení v tabulce

Havlíčkobrodsko – Fotbalový podzim je u konce. O víkendu se odehrály odložená utkání 12. kola a všichni se tak odebrali na odpočinek.

12.11.2012

Podzimním králem. Tím se stali v I. A třídě fotbalisté Světlé. Po víkendové dohrávce mají na čele jedenáctibodový náskok.Foto: Ivo Havlík

První část soutěže zvládli na výbornou fotbalisté Světlé. Na čele mají náskok 11 bodů.

I.A třída
SVĚTLÁ – VĚŽNICE 2:1
První poločas byl hodně neurovnaný a úrovní spíše připomínal okresní přebor než I.A třídu. Jako první se ukázali hosté, když Prokš nastřelil ve 13. minutě tyč. Jinak se na těžkém terénu hrálo hlavně mezi vápny. Až ke konci dvakrát podržel domácí brankář Adamec. Světlá nezůstala pozadu, a protože má střelce Křikavu, tak ve 42. minutě skórovala. Pak se netrefil Štros. V 76. minutě hosté rychle rozehráli balon ve středu hřiště, následnou střelu Adamec ještě vyrazil, ale na dorážku Havlíčka už byl krátký – 1:1. Skláři ovšem dokázali na branku odpovědět v 82. minutě, kdy centroval Náděje, Rezek vrátil míč před bránu na Štrose a ten se nemýlil.
Góly: 42. Křikava, 82. Štros – 76. Havlíček. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 5:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Světlá: Adamec – Císař, Valenta, Náděje, Dvořák – Rezek, Čuřík (69. Karel), Pohnětal, Jelínek – Křikava, Štros (88. Šemík. Věžnice: Šrámek – Milan Chalupník, Kunc, Prokeš, Fikejz – Kölbl, Havlíček, Staněk (83. Fereje), Šejstal – Marek Chalupník, Bahounek.

LEDEČ – ŠTOKY 2:1
Domácí nezačali zápas vůbec dobře, hned ve 3. minutě se hrubé chyby dopustil brankář Vavřička a té dokázal využít Kunc, který nakopl míč z půlky hřiště a ten zapadl do sítě. Ledeč tak prohrávala 0:1. Domácí se nemohli dostat do hry. Vysvobodila je až první branka Machala po půl hodině hry. Do druhého poločasu vlítla Ledeč jak uragán a hned v 54. minutě se prosadil Klaus. Poté byl k vidění spíše boj než fotbalové pokoukání. Do závěru zápasu hosté ještě nastřelili Dáňou břevno.
Góly: 30. Machala, 54. Klaus – 3. Kunc. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 8:6. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Ledeč: Vavřička – Prchal, Martinek, F. Gramer (61. Sekot), Žemlička – J. Gramer, Klaus, Machala, Matěna – Slavětínský, Příhoda (46. Šenk). Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc, M. Kubík (61. Havel), Stehlík – J. Kubát, A. Dáňa, Lóži (69. L. Kubík), Vodička – Prokš, Žíla.

I.B třída
BUDÍKOV – LÍPA 0:3
Utkání začali domácí špatně a už v 11. minutě inkasovali po ztrátě míče ve středu hřiště a následném rychlém protiútoku. První střelu brankář Bláha ještě vyrazil, ale na dorážku Kříže už byl krátký. Potom se hra vyrovnala, Budíkov se dostal ke dvěma ohrožením branky. Před koncem poločasu domácí ztratili znovu ve středu hřiště míč a Fejt střelou z dálky pojistil vedení hostů. Po změně stran se domácí snažili o výsledkovou korekci a dostali se do dvou šancí. Nejprve Zour mířil podél brankáře těsně vedle, posléze netrefil branku ani Grant. Hosté to potrestali a po rychlém protiútoku uzavřel skóre Hrdlička.
Góly: 11. Kříž, 43. Fejt, 74. Hrdlička. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Lípa: Vašák – Souček (60. Šimek), Prokš, Bouchner, Fejt, Kutlvašr, Bouda, Špinar, Kříž, Hrdlička, Vácha.

N. RYCHNOV – LUČICE 5:2
Na závěr podzimu se pod Křemešníkem hrál kvalitní fotbal. Hosté nebyli tak špatní, jak ukazuje konečné skóre, ale domácím se dařilo v koncovce. Ve 14. minutě ještě neudeřilo, ačkoliv měli šance rychnovští Loskot, Švec a Paclík. Vzápětí ale domácí rozehráli roh, po něm vystřelil Parkan a dorážka Březiny už si našla cestu do sítě. Na rozdíl dvou branek zvýšil po půlhodině hry hlavou Hájek, ale hosté se nevzdali, což potvrdil gólem do šaten M. Lančarič. Domácí ovšem stříleli ostrými i po přestávce. M. Faltýnek se prosadil ze skrumáže, Loskot skóroval po nádherné individuální akci a poslední branku Startu zaznamenal O. Kratochvíl. Ještě před ní se ale radovali hosté, M. Lančarič snížil střelou o břevno.
Góly: 15. Březina, 27. Hájek, 58. M. Faltýnek, 76. Loskot, 90. O. Kratochvíl – 45. a 89. M. Lančarič. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:1.  Lučice: Šimánek – Beránek, Mazuch, M. Lančarič, Jonáš, Nedoma, Blažek, Culka, Herman, Pecha, P. Lančarič (59. Pavlík).

TIS – KOŠETICE 2:2
Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří byli aktivnější a hrozili hlavně z brejků. Dva z nich musel hasit domácí gólman. Poté se ještě sám před brankou objevil Aleš Vejsada, ale netrefil. Pak přišla úvodní branka, kterou paradoxně vstřelili domácí, a ta jim vlila krev do žil. Převzali iniciativu, ale tu už střelecky nepotvrdili. Ba naopak v poslední minutě zazmatkovala obrana a Košetice vyrovnaly. Do druhého poločasu opět vstoupil lépe hostující tým a odměnou mu byla vedoucí branka. Opět se prosadil Bejček. Košetice začaly bránit výsledek a to se jim stalo osudným. Nejprve šel dvakrát sám na bránu Vala, ale nedal. Ovšem v 68. minutě se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kozlík a vyrovnal.
Góly: 25. Miřátský, 68. Kozlík – 45. A 56. Bejček. Rozhodčí: Toman. ŽK: 3:3. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Tis: Havel – Kučera, Miřátský (63. Vala), Fialka, Rosecký – J. Benák, Krajíček, Sojka, Kozlík – P. Benák (83. Mareš), Bárta.

ČERNOVICE – HABRY 2:3
Čtvrtá prohra domácích fotbalistů v řadě se zrodila ve vyrovnaném duelu s hratelným soupeřem, remíza by byla spravedlivějším výsledkem. Domácí nevyužili nabídnuté příležitosti v první čtvrthodině. Ve 24. minutě tak otevřel skóre hostující Toma. Vyrovnal hlavou Studený a před odchodem do kabin Scheufler střelou z hranice šestnáctky dostal domácí do zaslouženého vedení. I ve druhém poločase měly šance obě strany, do černého však mířili jen hostující Moravec a Korel. Zbytečné ztracené body mohou domácím chybět při konečném jarním účtování.
Góly: 33. Studený, 45. Scheufler – 24. Toma, 57. Moravec, 73. Korel. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 2:1. . Habry: Krátký – Vařička, Hájek, Raiter, Holík, Korel, Toma, Moravec (90. Řezníček), Kvanka, Vrdský.

12.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.