Druhá Světlá v neděli hájila své postavení proti jednomu z favoritů krajského přeboru Jemnicku. Soupeř potvrdil svou roli, ale… Ke třem bodům mu museli výrazně pomoci bratři František a Jan Křížové. Na ně skláři nestačili, vstřelili jim všech pět gólů.

„Všechno jim vycházelo, byli výborní," posteskl si světelský kouč Miloslav Kafka a našel vhodnou paralelu. „Míra Křikava měl také dvě dobré šance, ale tentokrát střelky nenazul. Štěstíčko mu chybělo," připomněl fakt, že nedělní zápas byl zároveň i duelem dvou loňských nejlepších střelců krajského přeboru Vysočiny.

Trenér Jemnicka Pavel Klejdus zvolil správnou taktiku, která slavila úspěch. „Nezbývalo nám nic jiného než se zaměřit na obranu, zhustit střed pole a spoléhat na brejky. Prvních deset minut se nám to nedařilo a brzy jsme inkasovali, ale naštěstí zanedlouho Franta Kříž vyrovnal a ještě do přestávky se nám podařilo jít do vedení," mne si ruce Klejdus.

Po změně stran Jemnicko v této hře pokračovalo. „Řekli jsme si, že nic měnit nebudeme a duo Kříž-Kříž nám rozhodlo, i když pochvalu zaslouží celý tým," nevyzdvihuje pouze bratry Františka a Jana Křížovy kormidelník Jemnicka.

Klejdus kvalitu útočné dvojice zná. „Nijak mě to nepřekvapuje. Franta je naší oporou a kanonýrem už dlouho a Honza se k nám po sezoně vrátil z Třebelovic. Dostal šanci a pracuje na sobě," uvedl k bratrské dvojici trenér Jemnicka.

S průběhem souhlasil i Kafka. „Po vedoucím gólu vypadalo, že zápas zvládneme. Po šesti minutách a otočeném trestném kopu však brankář Kuba Novotný, který zaskočil za Janotu, neudržel míč a bylo vyrovnáno. Pak jsme měli dvě šance, bohužel platilo klasické „nedáš – dostaneš". To se nemělo stát."

Za stavu 1:2 Světlá nezvládla duel takticky. „Zbytečně brzy jsme se začali moc tlačit do útoku. Hosté byli vpředu hodně dobří, vzadu ale byli zranitelní."

Zápas ofenzivně laděných týmů, jenž přinesl vyrovnání střeleckého rekordu sezony, tak přinesl nakonec vítězství hostů 2:5. „Chtěli jsme bod a máme tři, takže spokojenost," neskrýval nadšení Klejdus.

Světlá tak z druhé příčky (historické maximum v krajském přeboru Vysočiny) klesla na šestou, Jemnicko si polepšilo na čtvrtou.