Podzimní mistr krajského přeboru zůstává na jaře za očekáváním. Po venkovní remíze a jedné porážce doma překvapivě prohrál se Světlou nad Sázavou. „Chtěli jsme vyhrát. Snaha byla, hráli jsme aktivně, ale vyrobili spoustu chyb, a to byl vítr do plachet pozorně bránícího soupeře. Zbytečně jsme jim nabídli brejky a oni toho využili," zhodnotil asistent trenéra Jemnicka Zbyněk Kincl.

A právě nevynucené chyby byly vodou na mlýn hostů, kteří na půdě favorita spoléhali na zajištěnou obranu a čekali na svou příležitost. Tu první nabídl zkraje utkání Tobolka, který na půlce ztratil míč, Křikavovi. Ten pádil směrem k brance Kopečka a přihrál lépe postavenému parťákovi v útoku Štrosovi – 0:1. Domácí do půlky odpověď nenašli a naopak soupeř zvýšil Křikavou.

„Už po prvním gólu jsme si říkali, že se nic neděje a pokusíme se to otočit. Jenže vlastními chybami jsme jim to usnadnili," litoval Kincl. Úvod zápasu si naopak pochvaloval světelský lodivod Miloslav Kafka: „Domácí jsme zaskočili, protože už ve třetí minutě jsme vedli. Když jsme dali druhý gól, tak to s domácími zatřáslo." Jemnicko do druhé půle přeskupilo řady, když se do záložní řady zatáhl Krejča a jeho místo na hrotu zaujal Tobolka.

Domácí dokázali jen snížit dorážkou Koutného. Jenže defenziva hostitelů byla zranitelná za nedlouho Borkovec ve vápně neuhlídal Křikavu – 1:3.

Jemnicko se zmohlo už jen na korekci výsledku. „Ze závěrečného tlaku jsme si nevytvořili ani šanci," krčil rameny asistent kouče Jemnicka. Z Jemnicka si soupeři příliš bodů neodvážejí, proto mají pro Světlou cenu zlata. „Bylo důležité, že jsme brzy dokázali odpovědět na snížení domácích. Podali jsme disciplinovaný výkon ve všech řadách. Ukázalo se, že když plníme na hřišti správně pokyny, tak můžeme hrát s každým," dodal Kafka.

Na špici tabulky se vrátil ždírecký Tatran, který díky skvělému závěru vyhrál v Čáslavicích-Sádku 4:1 a druhou příčku si drží Chotěboř. Ta v domácím prostředí porazila Jaroměřice 2:0, díky trefám Hanouska.

„V zápase jsme byli aktivnější a po zásluze ho vyhráli. Hosty jsme ze hry nepustili prakticky do šance a sami si jich několik vypracovali. S hrou i vítězstvím jsem spokojen," konstatoval trenér Chotěboře, Josef Soural.