„Nepodali jsme špatný výkon, bohužel na soupeře to nestačilo. V první půli to bylo vyrovnané, po přestávce nás už Ždírec přehrával. Zvítězil zaslouženě, v součtu celého zápasu byl lepší," uznal trenér Žirovnice Leoš Mitas.

Rozhodl jediný moment, který si scénář zápasu schoval na 68. minutu. Hosté, kteří v tu dobu pořádně zatápěli žirovnické defenzívě, uspěli s kombinační akcí. Jediný gól zápasu vstřelil Fikar.

„Gól to byl jako z fotbalové učebnice. Nezachytili jsme náběh tří protihráčů už v prvopočátku. A pak už jsme neměli šanci, soupeři to sehráli dobře," smekl před akcí protivníka kouč Slavoje.

Žirovnice zápas špatně nezačala, čtvrt hodiny byla dokonce lepším týmem. I když se pak soupeř zlepšil, poločasová remíza seděla. Po přestávce se ale hrálo prakticky na jednu branku. Rozdíl v kvalitách protivníků se ukázal v plné nahotě.

„Na straně soupeře byla nesporná fotbalová kvalita i sebevědomí. Na Ždírci bylo vidět, že hrál divizi a něco si z ní odnesl. Jeho hráči na tom byli dobře fyzicky, my už jsme ve druhém poločase trochu tahali nohy," musel uznat Mitas.

Ten ale i přes nulový bodový zisk neodcházel ze stadionu nespokojený. Těžko mohl svému týmu něco vyčíst. „Dalo by se to tak říci. V prvním poločase jsme měli dvě šance, z nichž jsme mohli jít do vedení. To ale bude asi jediná výtka. Jinak zápas i přes prohru hodnotím kladně," doplnil.

Spokojený byl po zápase i ždírecký lodivod Martin Slavík: „V prvním poločase domácí ukázali, že ne náhodou vyhráli v Přibyslavi a hráli s námi vyrovnaný fotbal. Po přestávce jsme na hřišti dominovali, ale trápilo nás neproměňování šancí, proto jsme rádi za ten jeden gól a tři body. Tohoto vítězství si cením více, než kdybychom vyhráli 5:0."

Repete Slovanu se šťastným koncem

Fotbalisté brodského Slovanu opět nastoupili v domácím prostředí, tentokrát v derby utkání hostili sousední Přibyslav. Průběh utkání byl jak přes kopírák z předešlého zápasu s Jemnickem. Na začátku druhého poločasu vedli svěřenci Miroslava Plíška po trefách jeho syna a Veselského 2:0.

Dvougólové vedení Slovan ukolébalo a Žila záhy snížil. Tentokrát ovšem Havlíčkův Brod své vedení do konce utkání uhájil. „Odehráli jsme podobný průběh zápasu jako v minulém týdnu proti Jemnicku, tentokrát se šťastnějším koncem. První poločas byl z naší strany dobrý, po přestávce byla v naší hře opět hluchá místa, na kterých musíme zapracovat," řekl brodský trenér Miroslav Plíšek. Hodně rozladěný byl z výsledku a výkonu rozhodčích hostující trenér František Prchal. „Rozhodčí nás hodně řezal, otáčel fauly, nic pro nás nepískl a prakticky se nám celou dobu smál. Rozhodl začátek druhého poločasu, kdy jsme podruhé inkasovali a takový zápas se už těžce otáčí," měl jasno.

Výsledky 2. kola KP
HAVL. BROD – PŘIBYSLAV 2:1
JAROMĚŘICE – HUMPOLEC 1:0
JEMNICKO – NOVÁ VES 0:3
ŽIROVNICE – ŽDÍREC N. D. 0:1
LEDEČ N. S. – VEL. MEZIŘÍČÍ B 2:0
SAPELI POLNÁ – CHOTĚBOŘ 1:0
OKŘÍŠKY – M. BUDĚJOVICE 3:2

Bilance a góly
5–0-2, góly: 9:7, průměr gólů na zápas: 2,29. Celkem: 8-1-5, góly: 38 (23:15), průměr gólů na zápas: 2,71.

Snajpři
Střelci kola: 2 – Bastl (Okříšky). Celkem: 2 – F. Kříž (Jemnicko), Somerauer (Chotěboř), Veselský (Havlíčkův Brod), O. Šandera (Nová Ves), F. Dvořáček (Sapeli Polná), Bastl (Okříšky), T. Kopeček (M. Budějovice).

Neprůstřelní
Čisté konto: Klubal (Jaroměřice n. R.), Fuksa (Nová Ves), Pometlo (Ždírec n. D.), Bezděk (Ledeč n. S.), Herink (Sapeli Polná). Celkem: 2 – Fuksa (Nová Ves), Pometlo (Ždírec n. D.). 1 – Dobrovolný (Chotěboř), Kříž (Humpolec), Klubal (Jaroměřice n. R.), Bezděk (Ledeč n. S.), Herink (Sapeli Polná).

Ochozy
Diváci: 1 218, průměr na zápas: 174. Nejvíce: 280 (Okříšky – M. Budějovice), nejméně: 100 (Žirovnice – Ždírec n. D.). Celkem: 2 148, průměr na zápas: 153. Rekordní návštěva: 280 (Okříšky – M. Budějovice, 2. kolo).