Tatran sice doma tentokrát tak herně nezářil, jenže mátožné Čáslavice mu dovolily vybojovat nejvyšší výhru v sezoně. Chotěbořští fandové pak měli radost více na dálku, když svěřenci trenéra Josefa Sourala překvapivě vyloupili Jaroměřice nad Rokytnou.

Tatran zdvojnásobil své skóre

Po pěti zápasech měli ždírečtí fotbalisté skóre 5:1. Šance si vytvářeli, jenže stejně lehce je spalovali. V neděli však přijeli k Doubravě hráči Čáslavic-Sádku a hned bylo skóre zdvojnásobené. Defenziva zůstala pevná, rozstřílela se ofenziva. Velké herní vzepětí však za tím nehledejte. „Paradoxně to byl náš nejhorší výkon. Až na dvacet minut ze začátku druhé půle jsme měli převahu, ale nebylo to ono," přiznal trenér Tatranu Miroslav Plíšek.

Jako by jeho svěřenci ztratili výhodu domácího prostředí, těžký terén jim doslova svazoval nohy. „Byli jsme těžkopádní, a to doslova vyloženě. Kluci se bořili po kotníky do trávy, o nějaké kombinaci nemohlo být řeči."

K očekávané výhře zavelel po deseti minutách Petr Čalkovský, o pár minut později přidal další gól Pavel Novotný. „Třetí branka z trestného kopu byla šťastná, jenže nás neuklidnila. Po přestávce jsme dostali zbytečný gól a chvíli měli nervy," popsal Plíšek další průběh střetnutí.

Jenže na zažehnání klidu má Tatran veterána Martina Slavíka. Opět přišel na plac a s prvním kontaktem s balonem přidal čtvrtý gól. „Za stavu 4:1 se utkání zlomilo. Měli jsme převahu, ale tentokrát ne takovou. Naše hra byla složitá a upracovaná. Máme co zlepšovat. Důležité ale je, že jsme začali být produktivní," dodal Plíšek.

Sláva mladíkovi

To Chotěboř se nachází ve zcela opačné pozici než její letitý rival. Nevýrazné výkony z jara se přenesly i na podzim, tým Josefa Sourala sužují zranění a karetní tresty. „Už se doléčujeme, tresty docházejí. Začíná to být znát," těší Sourala.

Vítězství na Třebíčsku však považuje spíš za vydřené než pohodové. Konečně jsme se vyvarovali chyb. Pomohlo nám taky to, že jsme dali rychlý gól, nemuseli jsme dohánět ztrátu. V součtu s tím, že Jaroměřice nehrály dobře, nám to konečně vyšlo," glosuje první výhru.
V Jaroměřicích byl k vidění nervózní fotbal, oběma týmům se často žlutilo před očima. „Počet karet ostrému zápasu odpovídal. Domácí hráli hodně tvrdě, my jsme dostávali karty za nesportovní chování. Kluci reptali, když nebyla žádná červená. A mohla být," tvrdí Soural.
Výhra mohla být pohodovější. „Byla upocená, hlavně proto, že nedáváme góly. Teď jsme pro změnu nedali penaltu. Naštěstí jsme ale ustáli gól do šatny v první půli. Tohle vítězství má větší cenu než nějaká snadná záležitost, která skončí vysoký rozdílem," upozorňuje Soural.

Ten vyzdvihl i jednoho z hrdinů zápasu. „Ondra Běloušek. Dal gól ve třetí minutě a potom i vítězný, když zkušeně využil nedorozumění stoperů s brankářem."

Aby toho nebylo málo, den předtím oslavil sedmnácté narozeniny. Takhle si velký den pěkně pocukroval.