První velkou příležitost jim na brankové čáře překazil záložník Kafka, který míč vykopl na břevno. Další šanci hostům zmařil skvělým zákrokem Adamec, ale na tečovanou střelu Klimeše z dvaadvacáté minuty už nestačil. Na druhé straně zahrozil Křikava. „První poločas jsme byli herně jasně lepším týmem, bylo jen škoda, že se nám nepodařilo podruhé skórovat," řekl ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Co jeho svěřenci nedokázali do poločasu, dokázali v 55. minutě. To Mrázek přeskočil vyběhnutého Adamce a poslal Tatran do dvougólového vedení. Jenže Světlá, bojující o záchranu v krajském přeboru, nesložila zbraně a o deset minut později snížil Rezek. V dalším průběhu si domácí vytvořili slibné příležitosti k vyrovnání, ale své šance zahodili.

„Kromě půlhodiny ve druhém poločase jsme předváděli kvalitní fotbal, srazilo nás snížení Světlé, která potom měla dvě, tři příležitosti k vyrovnání, ale vzhledem k celému zápasu je naše výhra zasloužená," dodal Plíšek. Z výsledku panovalo ve Světlé zklamání, ale za výkon se hráči stydět nemuseli. „Soupeř dal dva góly, proto zaslouženě vyhrál. S naším výkonem jsem ale spokojený, protože kluci bojovali, za to je musím pochválit," měl jasno světelský lodivod Miloslav Kafka. Výhrou si Ždírec udržel kontakt s vedoucím Humpolcem, na který ztrácí pět kol před koncem jeden bod.Na domácím hřišti se nedařilo Chotěboři, která odevzdala všechny body zvedající se Velké Bíteši. Po bezzubém prvním poločase se sice Chotěboř ujala vedení gólem Koutného, ale po hrubých chybách nabídla hostujícímu Dvořákovi dvakrát skórovat a překvapivý výsledek 1:2 byl na světě. „Byla to polední selanka. Soupeř se zvedá z výsledkové krize, nedal nám nic zadarmo. My jsme neudělali nic navíc. Chyběla nám kvalita, nasazení a neměli jsme chuť. Pro nás to byl zápas blbec," zhodnotil zápas chotěbořský trenér Josef Soural.