V minulém zápase proti favorizovanému Hodonínu se jim po přestávce povedl senzační obrat, ale ve Staré říši se jim výkon zopakovat nepovedl.

„V prvním poločase jsme byli pomalejší, ale do šancí se ani jedno mužstvo nedostávalo," řekl na úvod ždírecký trenér Miroslav Plíšek. Sto padesát diváků se první šance dočkalo až po přestávce a měl ji na kopačce domácí kapitán Ticháček, který proti Pometlovi neuspěl a stejně dopadl i Pokorný. „Po přestávce jsme hru vyrovnali, ale paradoxně jsme soupeře z brejkových situací pouštěli do šancí," kroutil hlavou Plíšek a dodal: „Nám se zápas prostě nepovedl. Nevypracovali jsme si žádnou gólovou příležitost a před koncem jsme si nepohlídali naší pravou stranu, nechali soupeře odcentrovat a ve vápně hlavičkovat."

Stará Říše se v neděli večer mohla radovat z první výhry v sezoně. „Samozřejmě je to velká úleva, spadlo to z nás. Nebylo to příjemné, protože jsme byli s jedním bodem poslední. Už jsme to potřebovali," komentuje trenér Luděk Kovačík.

Jeho tým se ale na hubené vítězství nad Ždírcem nad Doubravou pořádně nadřel. „Hra nebyla žádná excelentní, i když z mého pohledu jsme soupeře přehráli. Dostal se jen do dvou pološancí, obrana nám pracuje velmi dobře, z toho mám radost," říká staroříšský kouč.

Rozhodla hlavička Götha

Vrásky mu ale dělá ofenziva a její slabá produktivita. I tentokrát musel stačit jen jeden jediný gól, o který se jedenáct minut před koncem postaral Göth. „Ve druhé půlce jsme přitom měli dostatek šancí, hodně jasných, na to, abychom rozhodli daleko dřív. Ale nepadá to tam. A když soupeř vidí, že góly nepadají, tak bojuje a nám se samozřejmě hraje těžko. V tomhle směru musíme víc zabojovat, na trénincích i v zápasech. Musíme to zlomit," má jasno Luděk Kovačík, kterého potěšila touha po vítězství. „Na hráčích bylo vidět, že to chtějí doma zvládnout a ty body vydolovat. I když pro nás na lavičce to nebylo nic příjemného, čekat až do osmdesáté minuty," doplňuje.

Stará Říše se hubenou výhrou v derby posunula v tabulce výše. A trenér doufá, že bude dál stoupat. „Je začátek sezony, musíme to překousnout, uvidíme, jak to bude dál. Ale věřím tomu, že ty góly už budeme dávat a bude to lepší," uzavírá.

I v dalším kole hraje Tatran na hřišti soupeře, tentokrát zajíždí do Tasovic a Starou Říši čeká další derby ve Žďáře nad Sázavou.