Tenhle příběh nekončí. Slovan v závěru přehrál Starou Říši

Havlíčkův Brod – Fotbalisté brodského Slovanu se jako nováček divizní soutěže stávají pomalu a jistě její štikou.

14.10.2014

Šest minut před koncem v zápase se Starou Říší se podařilo vyrovnat Janu Pohnětalovi (vpravo).Foto: Ivo Havlík

Po debaklu ve Velkém Meziříčí se tým Richarda Zemana nastartoval a z posledních pěti utkání jednou remizoval a čtyřikrát slavil vítězství. To poslední slavil po nedělním krajském derby proti Staré Říši. Zápas Na Losích nezačal pro Slovan dobře.

Ve 24. minutě se míč dostal k Tichánkovi, který prostřelil jinak výborně chytajícího Soukala. „Utkání jsme si inkasovaným gólem zkomplikovali, protože nás potom dobře organizovaná obrana Michalem Kadlecem do ničeho vážného nepouštěla. Vpředu nám dělal problémy Brnický s Váchou," řekl na úvod brodský trenér Richard Zeman. O vyrovnání se mohl postarat „perníkář" Václav Sklenář, ale jeho projektil těsně prosvištěl nad Neumanovým břevnem.

Ještě před poločasem zahrozil muž posledních zápasů, Jiří Míča, ani on na Neumana nevyzrál. Po přestávce se hra hodně rozkouskovala a k vidění toho moc nebylo.

Jak se říká, závěr patří mistrům a svědkem toho byla i čtyřstovka diváků. V 84. minutě vymyslel Henek kolmici na Pohnětala, a ten se už nemýlil – 1:1.

„Vzhledem k průběhu jsem si v danou chvíli říkal, že bod je dobrý," přiznal Zeman. Jenže jeho svěřencům se povedl dokonalý obrat a ještě ke všemu správně načasovaný. Na tenhle úder už protizbraň nebývá.

V poslední minutě se k míči dostal Koudelka, který zajistil pro Slovan tři body. „Upletli jsme doslova z h… bič," měl jasno Zeman a dodal: „Nemůžu hráčům vytknout bojovnost nebo touhu po vítězstvím, ale do plynulých kombinací jsme se nedostávali a soupeř byl odolnější v osobních soubojích. Takový výkon na Žďár by nám stačit nemusel."

Výhrou si Slovan pojistil druhé místo v tabulce, ve které má náskok dvou bodů na Bystřici a šestibodovou ztrátu na vedoucí Velké Meziříčí.

14.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.