Po debaklu ve Velkém Meziříčí se tým Richarda Zemana nastartoval a z posledních pěti utkání jednou remizoval a čtyřikrát slavil vítězství. To poslední slavil po nedělním krajském derby proti Staré Říši. Zápas Na Losích nezačal pro Slovan dobře.

Ve 24. minutě se míč dostal k Tichánkovi, který prostřelil jinak výborně chytajícího Soukala. „Utkání jsme si inkasovaným gólem zkomplikovali, protože nás potom dobře organizovaná obrana Michalem Kadlecem do ničeho vážného nepouštěla. Vpředu nám dělal problémy Brnický s Váchou," řekl na úvod brodský trenér Richard Zeman. O vyrovnání se mohl postarat „perníkář" Václav Sklenář, ale jeho projektil těsně prosvištěl nad Neumanovým břevnem.

Ještě před poločasem zahrozil muž posledních zápasů, Jiří Míča, ani on na Neumana nevyzrál. Po přestávce se hra hodně rozkouskovala a k vidění toho moc nebylo.

Jak se říká, závěr patří mistrům a svědkem toho byla i čtyřstovka diváků. V 84. minutě vymyslel Henek kolmici na Pohnětala, a ten se už nemýlil – 1:1.

„Vzhledem k průběhu jsem si v danou chvíli říkal, že bod je dobrý," přiznal Zeman. Jenže jeho svěřencům se povedl dokonalý obrat a ještě ke všemu správně načasovaný. Na tenhle úder už protizbraň nebývá.

V poslední minutě se k míči dostal Koudelka, který zajistil pro Slovan tři body. „Upletli jsme doslova z h… bič," měl jasno Zeman a dodal: „Nemůžu hráčům vytknout bojovnost nebo touhu po vítězstvím, ale do plynulých kombinací jsme se nedostávali a soupeř byl odolnější v osobních soubojích. Takový výkon na Žďár by nám stačit nemusel."

Výhrou si Slovan pojistil druhé místo v tabulce, ve které má náskok dvou bodů na Bystřici a šestibodovou ztrátu na vedoucí Velké Meziříčí.