I. B TŘÍDA – SKUPINA A
TIS – LUČICE (NE, 16.00)
Fotbalistům Tisu se v poslední době daří. Tým okolo špílmachra Miloslava Kozlíka dokázal doma přestřílet Kožlí (3:2) a minulý týden si přivezli těsnou výhru (1:0) od nováčka soutěže z Košetic.

„Je pravda, že se nám teď daří a tyto body chceme v neděli doma potvrdit. Tato soutěž je hrozně vyrovnaná. Ztrácíme dva body na páté Kožlí, ale taky jsme sedm bodů od předposlední Chotěboře B," je si vědom důležitosti bodů trenér Tisu Martin Křišťál. Na podzim byla v domácím prostředí úspěšnější Lučice, která vyhrála 3:2.

„Musíme se na soupeře kvalitně připravit. Mají výborné rychlé útočníky Lančariče s Blažkem, středovou řadu diriguje mladý Herman a oporou týmu je i gólman Josef Šimánek, kterého znám z mého působení v Brodě," má přehled o týmu Křišťál a dodává: „Pokud chceme pomýšlet na úspěch, tak musíme hrát od začátku aktivně a hlavně proměňovat šance. Určitě to nebude zápas o jednom gólu, u nás vždy padá dost branek."

S jakýmkoliv bodovým ziskem by byl spokojen hostující trenér Zdeněk Pecha, který si je vědom vážnosti situace, když jeho svěřenci mají náskok pouhých pěti bodů na třinácté místo.

„V naší situaci musíme brát i jeden bod, ale samozřejmě bych byl rád, kdybychom překvapili jako v Kožlí," přeje si Pecha, ale na druhou stranu dodává: „Na derby se moc netěším a důvod je prostý. Hráči nechodí trénovat a mají samé alibistické výmluvy. Ve středu nás bylo na tréninku pět, tak jsem se zapojil i já a v šestačtyřiceti letech budu v Tisu připraven naskočit do utkání místo mladých hráčů." Rozzlobený trenér to s účastí v zápase myslí zcela vážně. „Do základní sestavy nepůjdu, ale na patnáct, dvacet minut to do obrany půjdu odkopat," říká Pecha. A co by podle Pechy mělo na Tis platit? „Budeme hrát otevřený fotbal, rozhodně nepojedeme bránit. Oni mají kvalitní tým, který umí dobře kombinovat. Budeme to mít těžké," ví lučický stratég.

Předpokládané sestavy:
Tis: Havel – J. Benák, Mareš, P. Benák, Kafka – Krajíček, Kubát, M. Kozlík, Miřátský – Vacek, Zezulák. Trenér: Martin Křišťál a Marek Kozlík.
Lučice: Šimánek – Mazuch, Pecha ml., Beránek, P. Lančarič – Fiala, Herman, R. Blažek, Nedoma – P. Blažek, M. Lančarič. Trenér: Zdeněk Pecha.
Rozhodčí: Machač – Burza, Bína.