TJ KOVOFINIŠ LEDEČ NAD SÁZAVOU
V Ledči se do letní přípravy zapojilo šestnáct hráčů včetně Petra Peška, který se k týmu připojil po svém příchodu z Dolního města. Mužstvo také posílili Aleš Procházka, který se do A-týmu posunul z dorostu, a Jakub Šotola, jenž ukončil své hostování v havlíčkobrodském dorostu a připojil se k prvnímu týmu. „V průběhu léta nám žádný hráč neodešel. Podařilo se nám však založit B-mužstvo, takže jsme některé hráče přeřadili do rezervního týmu," uvedl trenér Martin Turek.

Zahájení přípravy 14. 7.
Zápasy
30. 7. Tupadly 18.00 (D)
2. 8. Havlíčkův Brod B 17.30 (D)

TJ TIS
V Tisu se po nepříliš povedené jarní části minulé sezony pustili do přestavby týmu. „V současné chvíli jednáme se šesti hráči, kteří by na podzim mohli teoreticky posílit naše mužstvo. Důvodem je především špatná tréninková morálka kmenových hráčů. Je však otázkou, zda se nám obměna týmu povede," podotkl trenér Petr Uhlíř. Do přípravy se v Tisu zapojilo patnáct hráčů spolu příchozím Radkem Blažkem z Lučice. Do B-týmu byl naopak kvůli svému pracovnímu vytížení přeřazen Viktor Kučera. Svou šanci v prvním mužstvu by měli nadále dostávat i dorostenci, konkrétně Jaroslav Slabý, Josef Novotný mladší a Tomáš Chlád. „Jsou to velice šikovní fotbalisté, které hodláme i nadále zapojovat do zápasů A-týmu, přestože jsou ještě poměrně mladí," dodal Uhlíř.

Zahájení přípravy 14. 7.
Zápasy
2. 8. Bílé Podolí 16.30 (D)

SOKOL MÍROVKA
V Mírovce nastoupilo do letní přípravy šestnáct fotbalistů spolu s dalšími třemi hráči B-týmu, se kterými trenér počítá do širšího kádru áčka. Tým naopak opustil po dvouletém hostování z Havlíčkova Brodu Martin Švec. „Je to velká ztráta pro mužstvo. Počítali jsme s ním i v této sezoně, ale bohužel dostal nabídku z německého Frankfurtu, kde bude hrát za nějaký regionální klub, a přijal ji," uvedl nový trenér týmu Michal Marek. Místo Švece se k týmu připojil jiný brodský hráč Miloš Krejdl. O tom, zda půjde o hostování či přestup vedení obou týmů prozatím jedná. Trenér Marek navíc v rámci spolupráce s Havlíčkovým Brodem uvažuje i o možném příchodu další posily. Konkrétní jméno však zatím nepadlo.

Zahájení přípravy 11. 7.
Zápasy
2. 8. Leština 17.00 (D)

SOKOL LÍPA
Lípě se podařilo přes léto udržet všechny hráče, kteří za tamní A-tým nastupovali i v minulé sezoně. Do přípravy se tedy zapojilo dvacet fotbalistů včetně nově příchozího Radka Slámy za Havlíčkova Brodu. „V první části přípravy bychom se rádi zaměřili především na vytrvalost a fyzickou kondici hráčů, v té druhé pak hlavně na kombinaci a zakončení," podotkl trenér týmu Zdeněk Jungvirt.

Zahájení přípravy 16. 7.
Zápasy
2. 8. Polná B 18.00 (D)

SOKOL LUČICE
V Lučici zahájili letní přípravu prakticky ve stejné sestavě, jako v loňském roce. Naskočilo do ní patnáct hráčů, ovšem bez Jiřího Stojana, který odešel do Herálce. Místo něj přišel na střídavý start Jan Krupička z Lipnice. „Naše cíle pro letní přípravu jsou obdobné, jak v předchozích letech. Zaměříme se především na vybudování fyzické kondice hráčů a samozřejmě také na práci s míčem," uvedl trenér týmu Tomáš Rosecký.

Zahájení přípravy 18. 7.
Zápasy
3. 8. Okrouhlice 17.30 (V)