Do boje O pohár města Havlíčkův Brod se pustilo celkem devět českých a dva slovenské prvoligové celky. Akce nabídla pohledné souboje na hřišti i výbornou atmosféru v hledišti.

V základních skupinách se odehrálo celkem 25 zápasů, které rozhodly o postupu mužstev do čtvrtfinále, zbývající tři celky pak šly do skupiny o deváté až jedenácté místo.

Boje o postup do vyřazovací fáze nezvládl oslabený domácí Slovan, který kádr doplnil hráči ročníku 2002 a obsadil konečné desáté místo.
„Do bojů o medaile se probojovaly oba pražské celky, Vysočina Jihlava a zvolenská Lokomotíva. V pražském derby, které bylo nejhezčím utkáním celého turnaje, rozhodl o postupu do finále Motorlet gólem ze samého závěru utkání. Jihlavští fotbalisté pak po utrápeném čtvrtfinále, kdy o postupu rozhodli až v penaltách, nedali zvolenským šanci a potřetí v řadě postoupili do závěrečného duelu," uvedl sekretář havlíčkobrodského Slovanu, Radek Kolář.

Těmto zápasům však ještě předcházely duely o umístění. Nejprve sokolovští baníkovci porazili nejmladší tým – FŠ Třebíč, a obsadili sedmé místo. A v dalším zápase se zaskvěl Tomáš Jaich z Přerova, který vstřelil Benešovu dvě branky, stal se šesti trefami nejlepším střelcem turnaje a zajistil tak svému týmu páté místo.

A jak probíhaly boje o stupně vítězů? Bronzové medaile pro sebe zaslouženě získali hráči pražského Meteoru po pohodovém vítězství 3:0 nad již hodně unaveným celkem Zvolenu.

Finále, ve kterém se před početným publikem střetli vítězové základních skupin Motorlet Praha a Jihlava, nabídlo atraktivní útočný fotbal, ale po výsledku 1:1 musel o vítězi rozhodnout až penaltový rozstřel. Nejlepší brankář turnaje, Marek Vyčichl z Motorletu, v něm pokryl dva ze tří jihlavských pokusů a hráči z pražských Jinonic se tak mohli radovat z vítězství.

Slavnostní ceremoniál byl krásnou tečkou za vydařeným turnajem. Své menší poháry postupně obdržely celky od jedenáctého až po čtvrté místo. Bronzové medaile mohutně slavili hráči pražského Meteoru, za které převzal pohár kapitán celku a nejlepší hráč turnaje Martin Douděra. Smutní naopak byli po roce opět stříbrní hráči jihlavské Vysočiny.

Poté již následovalo dekorování vítězů zlatými medailemi a kapitán vítězného celku převzal z rukou starosty města Havlíčkův Brod Jana Tecla nádherný pohár pro vítězný celek. Mladí hráči pražského Motorletu tak mohli naplno oslavit svůj triumf.

„Také letos byl turnaj narušen lastminute odhlášením týmů, tentokrát ze Sence a Šamorína. Kvalita zúčastněných týmů, atmosféra turnaje, krásné počasí a obrovské množství diváků, to vše ale bylo odměnou za přípravu tohoto fotbalového svátku. Určitě mě těší, že se na turnaj celky vrací, že i ve skromných podmínkách umíme udělat akci, která se líbí a má smysl," zhodnotil turnaj Radek Kolář, hlavní organizátor celé akce.