Kapacita stadionu v Edenu je devatenáct tisíc míst. Rozdělení vstupenek na ně probíhá podle klíče UEFA. Po pěti tisících dostaly zúčastněné kluby, další várka připadla partnerům soutěže.

Do volného prodeje tak šly zhruba tři tisíce vstupenek. Zájem byl takový, že se o ně losovalo. „Vstupenky mám od Tomáše, s manželkou jedeme,“ prozradil spokojeně František Souček.

Tomáš Souček v dresu West Ham United.
Lístek na Součka za čtvrt milionu? Šílenství, proklínají fanoušci finále v Edenu

Svého syna Tomáše otec vídá v sezoně přes velkou vzdálenost častěji. Podporovat ho totiž jezdí i do Londýna. „Každý pátý týden jsem v Anglii na fotbale,“ prozradil v dřívějším rozhovoru pro Deník Souček starší. 

Nyní čeká rodiče dvojnásobného nejlepšího českého fotbalisty cesta nepoměrně kratší. „Samozřejmě tam jedeme s přáním, aby ten pohár vyhrál,“ nespekuluje o své misi František Souček.

Ten se hrdě hlásí ke slávistickým barvám, v jejichž dresu syn dříve nastupoval. Jede tedy do známého prostředí.

Slavnostní uvítání fotbalisty Tomáše Součka na Staré radnici v Havlíčkově Brodě.
Na brodské radnici přivítali nejlepšího českého fotbalistu a rodáka Součka

Otec kapitána národního týmu se těší i na další české protagonisty souboje. Tomášova spoluhráče Vladimíra Coufala, stejně jako na Antonín Baráka z Fiorentiny. „Já sleduji v zahraničních týmech všechny české hráče. Když děláte celý život fotbal, tak to sledujete komplexně,“ vyznává se Souček.

O vítězi i roli svého syna má ale jasno už den před zápasem. „V posledních zápasech, které jsem viděl, se Tomáš zase dostal do formy. Takže mu věřím,“ uzavírá František Souček.