Ve 22. kole krajského přeboru zavítá Na Losy osmý celek tabulky Huhtamaki Okříšky, v úterý to budou Moravské Budějovice a v neděli Sapeli Polná.

KRAJSKÝ PŘEBOR
H. BROD – OKŘÍŠKY (SO, 16.00)
„Když zvládneme tyto tři utkání, tak by situace okolo záchrany byla vyřešena," říká na úvod brodský trenér Karel Kolesa. Ano, pokud by brodský Slovan doma všechny tři zápasy vyhrál, měl by na svém kontě jednatřicet bodů a se stejným počtem se v loňské sezoně zachránila Velká Bíteš. První krok musejí svěřenci trenéra Kolesy udělat dnes proti Okříškám.

Osmý tým tabulky má na jaře nevyrovnané výkony. Po remíze v Žirovnici si dokonce vyšlápl na tehdejšího lídra tabulky ze Staré Říše, kterého doma porazil 1:0.

Jenže potom přišla bezbranková remíza v Nové Vsi a dvě porážky, od Jaroměřic a doma se Sapeli Polná.

V čem vidí nevyrovnanost svého týmu trenér Tilahun Tosfaye. „Máme zraněné hráče, nehrajeme dlouhodobě ve stejné sestavě a trápí nás koncovka," vyjmenovává důvody Tosfaye.

Přesto do Brodu odjíždí s optimistickou náladou. „Budu šťastný za vítězství, ale i bod bude úspěch. Čeká nás mladé běhavé mužstvo, které musíme poctivě ubránit a vyrážet do rychlých brejků," nastínil taktiku okříšský trenér.

Chytat bude Koudelka

Hodně o soupeři ví i brodský trenér Kolesa. „V Okříškách jsem pomalu na každém zápase. Znám tam všechny hráče a bratry Řezáče jsem trénoval v divizní Třebíči," říká před zápasem Kolesa.

Ten ale musí řešit podobnou situaci jako na podzim, koho postaví do branky. „Bohužel, ve čtvrtek v podvečer si udělal výron gólman Lukáš Kučírek, který si byl s kamarády zahrát fotbal a nastoupit nemůže ani Patrik Soukal, který má školní povinnosti. Do branky se tak postaví Luboš Koudelka," odkrývá brodský trenér gólmanskou tajenku. Nejistý je také start stopera Petra Novotného, který si natáhl tříslo v minulém zápase.

Po výborném startu Slovanu do jarních bojů přišla před čtrnácti dny nečekaná remíza s poslední Novou Vsí a bez bodu se vrátili i z Jaroměřic. „Okříšky mají starý vyzrálý a zkušený tým, který bude hodně zlobit z nakopávaných míčů na Kotrbu a Miroslava Řezáče. Myslím si, že by měly zápas rozhodnout záložní řady, kterou my máme mladší a kvalitnější," má jasno Kolesa.

Předpokládané sestavy
FC Slovan Havlíčkův Brod: Koudelka – Bláha, Nechvátal, Berky, Hejkal – Lacina, Sláma, Kunc, Havel – Petřík, Vacek. Trenér: Karel Kolesa.
SK Huhtamaki Okříšky: Fiala – Široký, Brabenec, Rampír, Tekal – Tůma, Dočkal, Martin Řezáč, Jůza – Miroslav Řezáč, Kotrba. Trenér: Tilahun Tesfaye.
Rozhodčí: Straka – Šula, Sláma.